Всі епізоди "Без оголошення війни"

Іран під санкціями 40 років. Як живе країна і чому санкції не працюють так, як ми думаємо (+ трошки поганих новин)

 • Історія
 • 39 хвилин
 • 21 листопада 2022

Слухати

Це ще один випуск про Іран — логічне продовження подкасту про Ірано-ізраїльський конфлікт. Ми дуже коротко пояснюємо, чому на Іран наклали перші санкції і чому накладали всі наступні. Але важливо не це, а те, чому попри санкції Іран все ще може зробити свої безпілотники і якось виживати. Ми звісно порівнюємо ситуацію з росією у 2014 та 2022 році, як санкції діють у них і чому так повільно. А ще маємо трохи поганих новин — дослухайте до кінця. 

А ще ми запустили Patreon! Якщо вам подобаються наші подкасти і у вас є бажання нас підтримати — це буде вау!

Теги


Слухайте у додатку

Без оголошення війни: інші епізоди

 • 38 хвилин
 • 3 дні тому
Без оголошення війни

У Другій світовій німці окупували 100% України. І лише 3% рф

Днями історик Тімоті Снайдер сказав, що німцям слід було б вибачитись перед Україною: під час WWII гітлерівські війська окупували 100% української землі. Всю країну, просто уявіть. І лише 3% тодішньої російської радянської республіки. Німеччина принесла на українські землі війну, смерть і голод. І забрала мільйони життів. Здається, самі німці цього не усвідомлюють і досі чомусь вибачаються перед рф, а не Україною. Ми детально розповідаємо, як проходила окупація.

Нагадаю, що у нас є ⁠⁠Patreon⁠⁠! Якщо вам подобаються наші подкасти і у вас є бажання нас підтримати — це буде вау! Дякуємо всім, хто нас підтримує.

 • 16 хвилин
 • 6 днів тому
Без оголошення війни

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт путіна. Що це означає і чому все складно

Це короткий епізод, де ми розповідаємо про ордер на арешт так званого президента так званої країни московія так званого путіна від Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Це те,чого чекала Україна. Ми розповідаємо про суд, історичні приклади, дотичні до путіна та пояснюємо, чому попереду — складний і довгий процес. І також пояснюємо, чому такий процес є важливим. Випуск короткий, не встигнете сніданок доїсти, як будете вже все знати.

Нагадаю, що у нас є ⁠Patreon⁠! Якщо вам подобаються наші подкасти і у вас є бажання нас підтримати — це буде вау! Дякуємо всім, хто нас підтримує.

 • 19 хвилин
 • 14 березня
Без оголошення війни

Історія походження українського вітання «Слава Україні»

Спершу одразу скажемо, фраза «І прийде час, коли один скаже: «Слава Україні!», а мільйони відповідатимуть «Героям слава!» — не Степана Бандери. Її немає у тому збірнику, де вона начебто мала бути. Та й взагалі, фраза, якій пропаганда рф приписує якісь націоналістичні витоки — зовсім не така. Більше того, український варіант продовжує велику традицію інших країн світу, де були схожі вітання, на кшталт «Слава Франції» чи «Боже, благослови Америку». Ми спробували розповісти коротко історію виникнення цієї фрази.

Нагадаю, що у нас є Patreon! Якщо вам подобаються наші подкасти і у вас є бажання нас підтримати — це буде вау! Дякуємо всім, хто нас підтримує.

 • 43 хвилини
 • 9 березня
Без оголошення війни

Тисячолітня війна/5: як Україна пройшла часи Радянського Союзу і в чому нам пощастило

Це остання частина нашого великого епізоду про те, як росія тисячу років прагне забрати собі Україну. Ми говоримо про часи Радянського Союзу: згадуємо, де нам пощастило, де — не дуже. Як Україна втратила кожного четвертого жителя у часи Другої Світової, а 4 млн людей до цього померли від голоду. І звісно ж захоплюємось, що незаважаючи на цілі покоління гніту, нація зуміла пронести у собі ідею Незалежності. Під кінець — граємось у страшну альтернативну історію. 

Нагадаю, що у нас є Patreon! Якщо вам подобаються наші подкасти і у вас є бажання нас підтримати — це буде вау! Дякуємо всім, хто нас підтримує.

Нові подкасти

Популярне цього тижня