Всі епізоди "Детектор медіа говорить"

«Війна в прямому ефірі». Чи треба суспільству знати про події на фронті все?

 • Суспільство
 • 13 хвилин
 • 26 травня 2023

Слухати

Після невдалих комунікацій про доступ журналістів до деокупованого Херсона Міноборони спробувало унормувати роботу медіа на війні, «розфарбувавши» прифронтові й фронтові території за рівнем небезпеки в три кольори та заборонивши в’їзд у «червоні» зони. Як стало зрозуміло невдовзі, таке зонування насправді не організовує роботу, а обмежує її — щоправда, не для всіх.

Діана Буцко з Детектора медіа розпитала експертів і медійників про баланс між свободою слова та висвітленням бойових дій.Слухайте у додатку

Детектор медіа говорить: інші епізоди

 • 14 хвилин
 • 2 дні тому
Детектор медіа говорить

Проєкт «Історія питання»: чи можна скасувати Росію?

В етері «Єдиного марафону» вийшов проєкт кореспондента ТСН Станіслава Ясинського «Історія питання». Марафон дозволяє охопити велику частку глядачів, які через свій вік і радянську освіту досі вважають, що «брати-слов’яни» раптово збожеволіли, у всьому винен один Путін, російська культура все ж таки велика, а Пушкін — пророк її. «Історія питання» пояснює, чому «не раптово», «не збожеволіли» та й не брати взагалі, звісно. Путін — лише чергова ланка в довгому ланцюжку  керманичів Росії, які намагалися знищити Україну, велич російської культури вигадала пропаганда, а Пушкін — пророк саме її, пропаганди.

Марія Спалєк з Детектора медіа проаналізувала потужний документальний проєкт, який за допомогою історії пояснює сучасні події.

 • 9 хвилин
 • 3 дні тому
Детектор медіа говорить

«Грудка кури та сісі баса». Чим можна виправдати погані жарти «Жіночого кварталу»?

Зі стрімким розвитком стендап-комедії українці, нарешті, отримали альтернативу. І вона добре підсвітила недоліки кварталівських концертів. Лаконічні виступи коміків і гнучкість їхньої програми дозволяють жартувати про ситуації, які відбуваються просто зараз. А машина «Кварталу» занадто неповоротка для настільки швидкої зміни порядку денного. 

Детектор медіа публікує враження медіакритикині Лєни Чиченіної від перегляду комерційного концерту «Жіночого кварталу».

 • 10 хвилин
 • 6 днів тому
Детектор медіа говорить

Українські Рік і Морті. Історія мультсеріалу «Університет Чупарського»

З листопада минулого року на ютуб-каналі Animarody виходить комедійний мультсеріал для дорослих «Університет Чупарського», створений програмістом з Івано-Франківська Миколою Семенюком і звукорежисером із Києва Михайлом Карпанем. Він розповідає про двох студентів вигаданого технічного університету. Микола та Михайло виготовляють свій продукт суто на ентузіазмі, власними силами та у вільний від роботи час, тож на виготовлення однієї 20-хвилинної серії йде близько півтора місяця. Хлопцям вдалося випустити три серії, не враховуючи кілька старіших і коротших мультфільмів із тими ж героями ще до їхнього вступу до вигаданого університету.

Юлія Лавришин із MediaSapiens розпитала Миколу та Михайла про історію створення свого серіалу, головні труднощі, з якими довелося зіткнутися, та поділилися планами на майбутнє.

 • 5 хвилин
 • 22 травня
Детектор медіа говорить

Дмитро Десятерик про «Чорнобиль 22»: українське пекло проти російських чортів

Автор фільму «Чорнобиль 22» Олексій Радинський зосереджений на війні, що триває з 24.02.2022, — точніше, на її сторінці, відомій лише в загальних рисах — окупації Зони відчуження Чорнобильської АЕС російськими військовими. Стрічка отримала гран-прі Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів в Обергаузені. Це найстаріший і найбільший форум короткометражного кіно у світі. Радинський став першим українським режисером, який отримав там настільки значущий приз. Дмитро Десятерик розповідає про враження від перегляду фільму.

Нові подкасти

Популярне цього тижня