Всі епізоди "ЗручноМіськБуд"

Хто заважає зробити місто зручним?

 • Суспільство
 • 29 хвилин
 • 23 березня 2021

Слухати

Зручне місто повинно бути доступним, безпечним та зрозумілим для всіх містян. Зараз в українських містах багато перепон та бар’єрів, але, якщо місто зробити зручним для маломобільних людей, то воно стане комфортним і для всіх інших. Що потрібно зробити, щоб міста справді почали змінюватись і ставати доступними, спілкувались з головою громадської організації «Urban Crew» Владом Самойленком.

В гостях

 • Влад Самойленко

  голова ГО «Urban Crew»
Слухайте у додатку

ЗручноМіськБуд: інші епізоди

 • 31 хвилина
 • 24 серпня 2021
ЗручноМіськБуд

Як паради змінюють міста?

Деякі європейські столиці, наприклад Лондон та Париж створені на основі римського війського табору. Римські війська, перш ніж зайти до міста після битви, мали пройти через символічну арку. За майбутні тисячоліття Тріумфальні арки з’явились у Парижі, Лондоні, Мадриді. Окрім встановлення арок через старі міста прорубували довгі бульвари, на яких мали розташовуватись найважливіші урядові будівлі. Наприклад, як в проєкті Альберта Шпеера для нового Берліну. Про те, як військові паради вплинули на післявоєнну реконструкцію Києва, спілкувались з істориком архітектури Семеном Широчиним.

 • 28 хвилин
 • 17 серпня 2021
ЗручноМіськБуд

Як Дніпро став містом хорошого дизайну

Дніпро — одне з небагатьох українських міст, в якому є приклади хорошої сучасної архітектури. Реконструюються пішохідні вулиці, а нові станції для метро проєктують в британській студії Захи Хадід. В місті навіть є посада головного художника, який відповідає за весь художній стиль міста: вивіски на фасадах, лівреї громадського транспорту, елементи навігації, дизайн вуличних меблів. Що таке хороший міський дизайн і чому в Дніпрі вдається втілювати якісні сучасні проєкти з архітектури та дизайну спілкувались з Сергієм Білим, головним художником Дніпра.

 • 28 хвилин
 • 10 серпня 2021
ЗручноМіськБуд

Успішний мер – це як?

Через децентралізацію міста отримали нові можливості для розвитку: залучати інвестиції, визначати власну стратегію, активніше впроваджувати міські проєкти. Основну відповідальність за успішний розвиток міста несе міський голова, який визначає основний напрямок та проєкти, які будуть втілюватись. Про те, за якими критеріями визначати успішне місто та успішного мера, спілкувались з Іриною Озимок, засновницею Міжнародного саміту мерів та міським головою Луцька Ігорем Поліщуком.

 • 29 хвилин
 • 3 серпня 2021
ЗручноМіськБуд

Звідки у місті може з‘явитись великий парк?

Через зміни клімату озеленення в містах стає все важливішим. Дерева очищують повітря та роблять вулиці прохолоднішими, а сквери і парки дають користувачам можливість відпочити від галасу міста. Тепер, коли в містах майже не лишилось відкритих територій, з‘являються нові способи збільшити озеленення в місті. В Лондоні анонсували, що перетворять місто на Національний парк. В Берліні розробили зелений індекс, а в Парижі міська адміністрація впроваджує радикальне озеленення всього центру. Щоб дізнатись, як у місті може з’явитись новий парк, спілкувались з Євгенією Кулебою, головою громадської організації «Місто-сад», депутаткою та секретарем екологічної комісії в Київраді.

Нові подкасти

Популярне цього тижня