Все эпизоды "Без оголошення війни"

План Маршалла: як США допомагали відновити Європу після Другої світової. І чого чекати Україні

 • История
 • 27 минут
 • 31 марта 2022

Слушать

Перший епізод подкасту «Без оголошення війни» — про майбутнє. Сьогодні в Україні багато говорять, як почнемо відбудовувати країну після перемоги. А головне — за чиї гроші. Найкращий історичний приклад — План Маршалла, згідно якого Штати після Другої світової війни почали фінансово допомагати країнам Європи. Дешеві гроші допомогли європейській економіці швидше відновитись, а Штатам — стати потужним партнером Європи. Здавалось, виграли всі, хоч і не все так просто. 

Цей подкаст роблять Олександр Аврамчук та Ілля Кабачинський. Олександр — дипломований історик, Ілля — йшов збоку. На цьому і зійшлись. Ідея подкасту — у легкому форматі розповісти про історичні події, які дозволяють краще зрозуміти майбутнє. 

Теги


Слушайте в приложении

Без оголошення війни: другие эпизоды

 • 22 минуты
 • 5 дней назад
Без оголошення війни

Так а що — забираємо Бєлгород до України? Ну, не зовсім. Але можемо подивитись на Таганрог

Останнім часом багато говоримо про Бєлгород. Всі навколо вже жартують, що пора його приєднувати до України, робити частиною Харківської області. Ось ми і вирішили про це поговорити. Та одразу зазначу — все це лише розмови і жарти, ми поважаємо узгоджені кордони та міжнародне право (ми не як наш сусід). Цей епізод — традиційно про історію, предмет розмови — конкретно цей регіон. 

Нагадаємо, що наш подкаст підтримує Нова пошта. Прямо зараз фонд «Повернись живим» спільно з «Новою поштою» запустив збір 330 мільйонів гривень. Мета проєкту — модернізація зв’язку ППО та розгортання у Силах протиповітряної оборони пересувних командних пунктів. Щоб долучитися, купуйте лімітоване пакування у відділеннях «Нової пошти» — 10 гривень з кожної проданої коробки та по 5 гривень з пакета і конверта підуть на «прокачку» ППО. Також користуйтеся поштоматами — з кожного відправлення чи доставки 10 гривень піде на рахунок проєкту.

 • 37 минут
 • 29 мая
Без оголошення війни

Османська імперія була однією з наймогутніших у світі. Як і чому вона розвалилась?

У нас тут новий серйозний випуск. Ердоган знову президент і на нашу скромну думку він спить і бачить Туреччину як велику і могутню країну. І залюбки б відновив імперію. Приблизно 100 років тому розвалилась попередня — Османська. Ми вирішили згадати, чому це взагалі трапилось і знайшли дуже багато паралелей з тим, що відбувається у світі сьогодні: історія — традиційно циклічна. Про це і буде сьогоднішній випуск. ʼ


Цей випуск виходить за підтримки нашого класного партнера – компанії Нова пошта. Нова пошта — один з найбільших донорів гуманітарної допомоги в Україні. Компанія за власні кошти доставила 271 554 гуманітарних вантажів. Таким чином, 10 мільйонів українців отримали гуманітарну допомогу. Нова пошта надає логістичні послуги з доставки для 1050 благодійних фондів як в Україні, так і за кордоном. Крім того, Нова пошта власним коштом закуповує найнеобхідніші речі, як-от  воду,  їжу,  засоби гігієни, медикаменти та доставляє туди, де люди на це чекають, не маючи працюючих аптек та магазинів. Компанія стала своєрідною артерією, яка допомагає понівеченому організму України чинити опір ворогу.

 • 26 минут
 • 26 мая
Без оголошення війни

Княгиня Ольга мстилась за вбивство чоловіка і спалила місто. Це може й міф, та наша історія — про работоргівлю! Такі схеми знайшли..

Це найбільш неочікуванний випуск, який ми могли підготувати. Звісно, ми спробували розібратись, міф чи ні, що княгиня Ольга спалила місто, помстившись за смерть чоловіка. Але поки це досліджували, знайшли підпільну схему работоргівлі у X столітті на теренах сучасної України і, судячи з усього, розбірки місцевих банд. Короче, це навіть складно нормально пояснити, просто послухайте, випуск дуже смішний, веселий і пізнавальний. 

Наш класний партнер, завдяки якому ми робимо цей випуск подкасту — Нова пошта. Цього року Нова пошта планує продовжити розвиток власної  мережі в Україні, Польщі, Литві та Молдові, а також вийти на ринок Румунії, Чехії та Німеччини. Загалом, до 2025 року Нова пошта планує відкрити 200 відділень у 30 країнах ЄС, щоб українці могли легко та швидко відправляти та отримувати посилки, де б вони не знаходились.

 • 17 минут
 • 23 мая
Без оголошення війни

Харківські угоди 2010 року — сором нової української історії. Згадуємо, як політики продали Крим

У 2010 році президентом офіційно стає пан "Астанавітєсь" і практично одразу підписує Харківські угоди з рф. За якісь смішні гроші Україна дозволила російській армії залишитись у Криму до 2042 року. Далі самі знаєте, що трапилось. Мені цей приклад перекликається з XVIII ст, коли Катерина II наобіцявши всього козацькій шляхті помножила Гетьманщину на нуль. У цьому епізоді ми коротко розповідаємо, що це за угоди, чому вони трапились і які наслідки для України мали. А за цим посиланням можна знайти список тих, хто голосував за ратифікацію угоди у Верховній раді. 


А що мені підіймає настрій, так це розповідь про нашого крутого партнера — компанію Нова пошта. Нова пошта вже 22 роки сумлінно працює для українців. Під час повномасштабного  вторгнення компанія довела, що дійсно є надійною опорою  для кожного українця, де б він не знаходився: як для бізнесу, так і в повсякденному житті. Нова пошта вийшла на ринок Європи, відкривши власні відділення в Польщі та Литві, щоб українці могли легко  відправляти речі додому та так само швидко отримувати посилки від рідних з України. 

Новые подкасты

Популярно на этой неделе