Все эпизоды "Русскій фейк, іді на***!"

Побєдобесіє: нові традиції і міфи путінської Росії про Другу світову війну, — випуск за 9 травня

 • Новости
 • 12 минут
 • 9 мая 2023

Слушать

У путінській Росії у Дні Перемоги все важче роздивитися людські риси, і все більше воно перетворюється на якийсь просто сатанинський культ. Достатньо глянути лише на храм збройних сил Росії, де сходи зроблені з броні танків, а на стінах висять ікони із зображенням радянських полководців. Там навіть ікони з Путіним і Сталіним планувалися, але в останній момент, все ж, побоялись Бога і людей, і не стали їх прямо в храмі вішати. Але загалом, слово «побєдобєсіє» досить влучно описує те, що відбувається. Також цікаві нові традиції: наприклад, "Бессмертный полк" – звідки він узявся і коли? Чи є бодай якесь підгрунтя під розповідями Путіна про можливість для росіян перемогти Про це ми розпитали воєнного історика Василя Павлова. А більше слухайте у подкасті "Медіуми" про історії, в які нас втягує медіаіндустрія, з Вадимом Міським та Наталкою Соколенко.

Теги


Слушайте в приложении

Русскій фейк, іді на***!: другие эпизоды

 • 9 минут
 • 1 день назад
Русскій фейк, іді на***!

Чехія «визнала провал» контрнаступу — фейки за 22 вересня

У випуску розбираємо як російська пропаганда поширює брехню про те, що міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський начебто заявив, що Україна «провалила» контрнаступ і через це тепер зіткнеться з «тиском з боку західних союзників щодо початку переговорів з Росією».

 • 9 минут
 • 2 дня назад
Русскій фейк, іді на***!

В Україні створили бронежилети «для вагітних», мам «відправлятимуть на фронт» — фейки за 21 вересня

У випуску розбираємо як російська пропаганда поширює брехню про те, що в Україні нібито презентували бронежилет для «вагітних жінок на полі бою». Це начебто відбулося через «провал контрнаступу», відповідно українське керівництво «ухвалило рішення» відправляти на фронт навіть жінок при надії.

 • 10 минут
 • 3 дня назад
Русскій фейк, іді на***!

Західну зброю, що постачається Україні, «знайшли у ірландських терористів» — випуск за 20 вересня

У випуску розбираємо як російська пропаганда поширює брехню про те, що надана західними партнерами зброя нібито «контрабандою потрапляє назад до Європи, до рук терористів». Поліція Північної Ірландії конфіскувала у двох радикалів угруповання «Нової ірландської республіканської армії» гранати, які буцімто раніше «були передані Україні в рамках військової допомоги». 

 • 12 минут
 • 4 дня назад
Русскій фейк, іді на***!

Україна чинить «геноцид» російськомовних через мобілізацію — фейки за 19 вересня

У випуску розбираємо фейк про те, що найбільша мобілізація відбувається «в російськомовних регіонах України», і це буцімто прояв «геноциду». А також розглядаємо як російська пропаганда поширює брехню про те, що у Франції знищують вина й вирубують виноградники внаслідок запровадження «антиросійських санкцій».

Популярно на этой неделе