Все эпизоды "Детектор медіа говорить"

Альбац і Шендерович: у всьому винні «порошенківці», діаспора та «українське КГБ»

 • Общество
 • 8 минут
 • 1 июня 2023

Слушать

На російському телеканалі «Дождь» вийшло інтерв’ю з Євгенією Альбац і Віктором Шендеровичем. Там вони розповіли конспірологічну теорію про глобальну «антиросійську змову». Росіяни явно занурюються в істерику, в якій вони все менше здатні себе контролювати.

Лєна Чиченіна з Детектора медіа проаналізувала чому поведінка хороших росіян нам усе більше йде на користь.

Теги


Слушайте в приложении

Детектор медіа говорить: другие эпизоды

 • 6 минут
 • 1 день назад
Детектор медіа говорить

Коли герої — вороги

23 серпня цього року вперше оприлюднили новину про успішну спецоперацію Головного управління розвідки Міноборони України: вдалося виманити новий російський вертоліт Мі-8 разом із пілотом, і той пішов на співпрацю. Самого перебіжчика Максима Кузьмінова показали 3 вересня. Того ж дня показали документальний фільм «Збиті льотчики Росії» (автор Артем Шевченко, режисер Антон Гойда), в якому обіцяли розкрити деякі подробиці. Про збитих льотчиків Росії, одного перебіжчика та українських джокерів — у випуску. 

Текстову версію читайте тут. Автор — Андрій Кокотюха.

 • 19 минут
 • 13 сентября
Детектор медіа говорить

«Боїтеся смути? Тоді ми йдемо до вас!». Як російський агітпроп використовує протести для збереження путінського режиму

Автори проросійських телеграм-каналів використовують повідомлення про мітинги, протести, пікети та революції в інших країнах для того, щоб доводити споживачам пропаганди, що шлях, який обрала Росія — правильний. «Детектор медіа» проаналізував 29 тисяч повідомлень у проросійських телеграм-каналах за останній рік і розкрив методи пропаганди, за допомогою яких Росія маніпулює повідомленнями про акції протесту. Про те, як російські пропагандисти можуть викрутити собі на користь навіть «російську смуту» — у випуску. 

Текстову версію читайте тут. Автор — Олексій Півторак.

 • 13 минут
 • 12 сентября
Детектор медіа говорить

Саміт несправжній, бо не запросили Росію, а якби запросили — вона не погодилася б: як агітпроп знецінював мирний саміт у Саудівській Аравії

У Джидді, Саудівській Аравії, 5-6 серпня 2023 року відбувся ініційований Україною мирний саміт за участі понад 40 країн світу, ООН та ЄС. Це майже втричі більше, ніж на попередньому раунді консультацій у Копенгагені в червні 2023 року. Тоді в України та більшості країн Глобального Півдня не було спільного бачення «мирного плану». Тепер же Києву вдалося схилити на свій бік більше країн Глобального Півдня, які до цього зберігали нейтралітет або співпрацювали з Росією. Про ключові меседжі, за допомогою яких пропагандисти намагаються приховати своє чергове дипломатичне фіаско на Глобальному Півдні та посилення міжнародної ізоляції Росії — у випуску. 

Текстову версію читайте тут. Авторка — Леся Бідочко.

 • 14 минут
 • 10 сентября
Детектор медіа говорить

Медійні колаборанти Запоріжжя: хто, як і чому співпрацював із ворогом

«Детектор медіа», продовжує власний спецпроєкт про медійників, які за власним вибором, без примусу, стали поширювати російську пропаганду на тимчасово окупованих територіях. Цей текст про тих, хто став рупором російської пропаганди в Мелітополі, Бердянську та інших окупованих Росією містах Запорізької області. Про історії тих, хто зрадив Україну та пішов на співпрацю з ворогом у Запорізькій області — у випуску. 

Текстову версію читайте тут. Автори — Ірина Семенюта, Андрій Богданович.

Популярно на этой неделе