poster

Илья Кабачинский

Главный редактор издания Ain.ua, радиоведущий

Подкасты


Эпизоды 266

  • 37 минут
  • 1 день назад
Без оголошення війни

Османська імперія була однією з наймогутніших у світі. Як і чому вона розвалилась?

У нас тут новий серйозний випуск. Ердоган знову президент і на нашу скромну думку він спить і бачить Туреччину як велику і могутню країну. І залюбки б відновив імперію. Приблизно 100 років тому розвалилась попередня — Османська. Ми вирішили згадати, чому це взагалі трапилось і знайшли дуже багато паралелей з тим, що відбувається у світі сьогодні: історія — традиційно циклічна. Про це і буде сьогоднішній випуск. ʼ


Цей випуск виходить за підтримки нашого класного партнера – компанії Нова пошта. Нова пошта — один з найбільших донорів гуманітарної допомоги в Україні. Компанія за власні кошти доставила 271 554 гуманітарних вантажів. Таким чином, 10 мільйонів українців отримали гуманітарну допомогу. Нова пошта надає логістичні послуги з доставки для 1050 благодійних фондів як в Україні, так і за кордоном. Крім того, Нова пошта власним коштом закуповує найнеобхідніші речі, як-от  воду,  їжу,  засоби гігієни, медикаменти та доставляє туди, де люди на це чекають, не маючи працюючих аптек та магазинів. Компанія стала своєрідною артерією, яка допомагає понівеченому організму України чинити опір ворогу.

  • 39 минут
  • 4 дня назад
Закрив Раунд

Н'юзрум: інвестиції Glovo в Україну, $22 млн в Fintech Farm, новий military-tech фонд

Інколи хочеться повернутися до витоків, і поговорити в старому форматі: без гостей, про актуальні новини. Хочеться — робимо. Ми запускаємо рубрику "Н'юзрум", в якій раз на декілька тижнів будемо обговорювати актуальні (на нашу супер суб'єктивну думку новини зі стартап та технологічного світу). Новини з цього випуску: 1) Іспанський стартап Glovo інвестував в український ринок €80 млн: https://forbes.ua/news/ispanskiy-startap-glovo-investuvav-v-ukrainskiy-rinok-80-mln-19052023-13752  2) D3 — новий акселератор, орієнтований на MilitaryTech в Україні: https://ain.ua/2023/05/11/d3-novyj-fond-military-tech-v-ukrayini/  3) Fintech Farm Дубілета та Вітязя залучила $22 млн: https://ain.ua/2023/04/19/fintech-farm-zaluchyla-22-mln/  4) Українці з Ahrefs запустили пошуковик YEP, інвестували $60 млн: https://ain.ua/2023/04/27/ukrayinczi-zapustyly-poshukovyk-yep-z-pryvatnistyu-ta-shi-botom-poky-v-beti/  5) DressX raises $15M for digital fashion: https://venturebeat.com/games/dressx-raises-15m-for-digital-fashion/   --- Партнер нашого подкасту — FAVBET TECH. Це IT-компанія, розробник iGaming-рішень та програмного забезпечення. Впроваджує інновації через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та надавати унікальний досвід для користувачів. FAVBET TECH входить у групу компаній FAVBET. Під час війни компанія активно підтримує ЗСУ дронами та автівками. Наразі передали вже більше 100 авто на фронт та понад 65 різних дронів та спрямував більше 60 млн допомоги українській армії.

  • 26 минут
  • 4 дня назад
Без оголошення війни

Княгиня Ольга мстилась за вбивство чоловіка і спалила місто. Це може й міф, та наша історія — про работоргівлю! Такі схеми знайшли..

Це найбільш неочікуванний випуск, який ми могли підготувати. Звісно, ми спробували розібратись, міф чи ні, що княгиня Ольга спалила місто, помстившись за смерть чоловіка. Але поки це досліджували, знайшли підпільну схему работоргівлі у X столітті на теренах сучасної України і, судячи з усього, розбірки місцевих банд. Короче, це навіть складно нормально пояснити, просто послухайте, випуск дуже смішний, веселий і пізнавальний. 

Наш класний партнер, завдяки якому ми робимо цей випуск подкасту — Нова пошта. Цього року Нова пошта планує продовжити розвиток власної  мережі в Україні, Польщі, Литві та Молдові, а також вийти на ринок Румунії, Чехії та Німеччини. Загалом, до 2025 року Нова пошта планує відкрити 200 відділень у 30 країнах ЄС, щоб українці могли легко та швидко відправляти та отримувати посилки, де б вони не знаходились.

  • 17 минут
  • 23 мая
Без оголошення війни

Харківські угоди 2010 року — сором нової української історії. Згадуємо, як політики продали Крим

У 2010 році президентом офіційно стає пан "Астанавітєсь" і практично одразу підписує Харківські угоди з рф. За якісь смішні гроші Україна дозволила російській армії залишитись у Криму до 2042 року. Далі самі знаєте, що трапилось. Мені цей приклад перекликається з XVIII ст, коли Катерина II наобіцявши всього козацькій шляхті помножила Гетьманщину на нуль. У цьому епізоді ми коротко розповідаємо, що це за угоди, чому вони трапились і які наслідки для України мали. А за цим посиланням можна знайти список тих, хто голосував за ратифікацію угоди у Верховній раді. 


А що мені підіймає настрій, так це розповідь про нашого крутого партнера — компанію Нова пошта. Нова пошта вже 22 роки сумлінно працює для українців. Під час повномасштабного  вторгнення компанія довела, що дійсно є надійною опорою  для кожного українця, де б він не знаходився: як для бізнесу, так і в повсякденному житті. Нова пошта вийшла на ринок Європи, відкривши власні відділення в Польщі та Литві, щоб українці могли легко  відправляти речі додому та так само швидко отримувати посилки від рідних з України. 

Новые подкасты

Популярно на этой неделе