Тема Общество

Медіуми

издатель: Детектор медіа
Эпизодов: 5

Слушать
Подписаться

Подкаст про історії, в які нас втягує медіаіндустрія, з Наталкою Соколенко та Вадимом Міським.

Слушайте в приложении

Эпизоды 5

  • 39 минут
  • 23 мая
Медіуми

Навіщо медіа втягують нас в історії про корупцію? Гість подкасту «Медіуми» — Юрій Ніколов

Юрій Ніколов на 11 місяці великої війни Росії проти України опублікував розслідування про масштабну корупцію у Міністерстві оборони України. Як йшлося в розслідуванні, тамтешні посадовці купують харчі для війська за цінами у 2-3 рази вищі за ринкові. Розслідування кинуло тінь на міністра оборони Олексія Резнікова, який якраз мав презентувати нашу країну на засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн», його задачею було переконати партнерів нарешті дати танки та іншу зброю Україні. Тож яка необхідність була в Юрія Ніколова публікувати це розслідування у настільки драматичний для країни час і які наслідки скандалу, спричиненого оприлюдненням у медіа історії про корупцію у Міноборони? 

Про це ведучі подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко та Вадим Міський поговорили із автором резонансного розслідування, редактором видання «Наші гроші» та дописувачем «Дзеркала тижня» Юрієм Ніколовим.

00.00 «У людей виникає фрустрація від великої кількості антикорупційних розслідувань у медіа» — так думають про журналістські розслідування науковці. Чи такого ефекту хотів досягти журналіст-розслідувач?

04.45 Щось принципово змінилося після скандалу навколо закупівель Міноборони? Почому закуповують яйця в МО? Перша стаття Юрія Ніколова про корупцію вийшла у 2012 році.

13.00 Про реакцію на розслідування від Міноборони: «Таке враження, що я миттєво опинився в Росії, де саджають не корупціонера, а того, хто пише про корупцію».

14.20 Про реакцію Джо Байдена на «яєчний» скандал: «Через дві години Байден каже: ось вам танки Abrams! А Шольц: ось вам танки Leopard»!

18.30 Про те, як десятиріччями з усіх олігархічних телеканалів переконували, що українці «генетично корумповані».

29.30 «У нас на озброєння йшло в 10 разів менше, ніж на «велике асфальтування».

31.40 Like, share, comment – ти можеш це зробити, і президент побачить твою реакцію.

36.55 Як читати і як перетравлювати антикорупційні розслідування? Поради Юрія Ніколова.

  • 41 минута
  • 17 мая
Медіуми

В які історії нас втягують російські медіа, що працюють з-поза меж Росії? Гостя – Олена Гусейнова

В які історії нас втягують російські медіа, що працюють за кордонами росії. Українська поетка і письменниця Олена Гусейнова спершу прийняла запрошення на літературний фестиваль Prima vista в естонському місті Тарту, але відмовилася, коли побачила серед запрошених поетку і редактору російського журналу ROAR Лінор Горалік. Організатори своєю чергою після відмови Олени Гусейнової, скасували запрошення і для Лінор Горалік. Лінор вчинила скандал. Але з чим вона їхала на літературний фестиваль? Що хотіла донести до публіки? Збиралася засудити воєнні злочини росіян у Бучі чи російські ракетні обстріли дитячого майданчика в центрі столиці України? Чи поговорити про модні тренди в одязі російських протестувальників? Куди посилати (ок, спрямовувати) російських медійників, що позиціонують себе як опозиціонерів? Досвід яких медіа буде для них справді корисним і потрібним для руху вперед, а не подальшого занурення в імперську пітьму?

Про це ведучі подкасту “Медіуми” Вадим Міський і Наталя Соколенко поговорили із поеткою, письменницею, літературознавицею, ведучою Українського радіо і Радіо “Культура”, авторкою подкасту “Книгосховище” Оленою Гусейновою.

00.00 Скандал на літературному фестивалі в естонському місті Тарту: що сталося (“что случілось”)?

05.30 Що може і чого не може зробити російська культура?

08.00 Де і коли українська культура обіграла російську?

10.00 Про що мала бути лекція Лінор Горалік на літературному фестивалі?

15.15 Про що пишуть у журналі ROAR, який редагує Лінор Горалік?

21.30 Про катастрофу російської культури

28.00 Український слід в естонському місті Тарту: що там робили засновник Асканії-Нови барон фон Фальц-Фейн, Леся Українка, діячі Української Народної Республіки?

38.00 чому російським медійникам треба негайно перечитати журнал польської еміграції “Культура” і зрозуміти велич редактора “Культури” Єжі Ґедройця?

  • 45 минут
  • 8 мая
Медіуми

Побєдобєсіє: історія хвороби. Гість — воєнний історик Василь Павлов

У випуску говоримо з воєнним істориком Василем Павловим про те, як спершу в Радянському Союзі, а потім і в Російській Федерації творили фейковову історію Другої Світової Війни, і яку історію замість "побєдобєсія" має створити Україна.

02:56 Декілька років у Радянському Союзі відзначалося два дні перемоги — над Німеччиною і над Японією.

06:49 Як трансформувався образ Другої світової та перемоги у радянських медіа, літетаруті, кінематографі.

11:04 Як в путінській Росії свято перемоги перетворюється на «побєдобєсіє». «Бессмертный полк» як нова «традиція»: звідки він узявся? 

18:20 Кого Путін формує наративом про «Бессмертный полк»?

19:30 Дії російської армії під Бахмутом — калька дій радянської армії під Ржевом.

22:05 Імідж «ряднських визволителів» — як закривали очі на два мільйони згвалтованих німкень та інші звірства росіян часів Другої світової.

29:03 За версією Путіна, Росія перемогла би Гітлера «і без України»: чи так це? Також про український слід у Мангеттенському проекті, як українці допомогали США і Великобританії воюзвати з нацизмом.

35:14 Подивитися на історію Другої світової «українськими очима». Досвід яких країн може бути для нас корисним?

43:13 Зараз ми фактично завершуємо Другу світову війну.

  • 30 минут
  • 5 мая
Медіуми

Як Трамп завдяки медіа став “своїм” для американців. Гостя випуску — Вероніка Вельч.

У першому випуску подкасту — історія Дональда Трампа, який завдяки іміджу в медіа став “своїм” для американців, що принесло йому посаду президента країни, і до, і після якої він все ще залишається найпопулярнішою людиною в Google Trends.

Гостя випуску — фахівчиня з міжнародних комунікацій, адвокаційна директорка Ridley Walsh (США) Вероніка Вельч.

00:00 Як не особливо талановитий бізнесмен зумів проникнути в усі американські медіа? Що про це думає автор бестселлера "Ніколи не їжте наодинці" Кейт Ферацці та гостя випуску.

08:40 Чи є можливість для звичайного американця не бачити і не чути Трампа? 

10:25 Як йому вдається зараз влізати у медіа по всьому світу і в США? Чи раптом це не "джинса"?

15:22 Чи намагається хтось обернути проти Трампа його тотальну присутність в медіа?

16:10 Про можливу заміну Трампу, що підростає на FoxNews

18:04 Висновки для споживачів медіа із історії з Трампом, коли не політик, людина без особливих талантів за допомоги медіа стає суперзіркою, а потім і президентом?

23:50 Як реагує американське суспільство на історію з порнозіркою.

28:23 Порада комунікаційниці для вас, якщо ви публічна людина і відправляєте комусь нюдси.

Новые подкасты

Популярно на этой неделе