Всі епізоди "Напалм"

12 днів пекла у Немішаєвому під Бучею

 • Суспільство
 • 47 хвилин
 • 18 березня 2022

Слухати

Марина Колесниченко — голова відділу SMM та нативної реклами у «Бабелі». Дванадцять днів ми майже не знали, що з нею. З перших днів війни вона перебувала у «котлі» в селищі Немішаєве під Бучею. Немішаєве майже одразу опинилося на межі гуманітарної катастрофи — не було світла, газу, тепла, води, з мобільних операторів працював тільки «Київстар». З продуктів — тільки власні запаси. Марина виходила на зв'язок один раз на добу. У її будинок двічі стріляли, вона разом із мамою та котом ховалася у підвалі. Усі магазини та аптеки обстріляли окупанти, повиносили все, що могли. Жителі будинку організувалися, це була, по суті, філія штабу Тероборони — допомагали односельцям. Самі ж організували польову кухню просто у дворі будинку. Росіяни окопалися в селищі, розбили табір на території церкви моспатріархату, патрулювали вулиці, літали дронами та шукали продукти. У перші дні окупації вони навмання стріляли по людях, ходили по приватних будинках і забирали їжу. Щодня вони їздили колонами повз Маринин будинок і намагалися знайти виїзд на Київ. Окупанти тримали в заручниках людей, які перебували у підвалі однієї зі шкіл та агроколеджу. У стадіон іншої школи впало два снаряди — загинув один тероборонівець, йому відірвало руку і голову. Марина разом із сусідами змогла вирватися колоною 8 березня. Вона розповідає про своє життя у пеклі під постійними обстрілами. Зараз із нею все добре, вона у безпеці та продовжує працювати у «Бабелі».

Теги


Слухайте у додатку

Напалм: інші епізоди

 • 34 хвилини
 • 27 квітня
Напалм

«Масові вбивства ― запланований геноцид». Різня у Бучі

Волонтер Микола Стрєбков займається фіксацією вбивств мешканців Бучі, Ірпеня та селищ Київської області, які сталися під час окупації російськими військами з 24 лютого по 1 квітня. Стрєбков каже, що росіяни заплановано ввезли на територію області 45 тисяч пакетів для трупів. Це свідчить про те, що вбивства місцевих були заплановані, а рішення знищувати українців на окупованих територіях приймали в генштабі рф. До того ж, за кілька тижнів до війни в росії ухвалили новий держстандарт (ГОСТ) ― як правильно ховати людей у братських могилах і пакувати їх у мішки. У цьому випуску подкаста «Напалм» про геноцид, втрати росіян на війні та майбутній Міжнародний суд
 • 37 хвилин
 • 25 квітня
Напалм

«Можна просто йти по вулиці — і тебе вб'є російській снаряд». Мешканка Харкова про два місяці війни

Мешканка Харкова, журналістка Тетяна Федоркова вирішила не покидати місто і залишилася працювати, навіть коли Харків почали бомбити російською артилерією і авіацією. Щодня вона працює з дому, а коли починаються обстріли — спускається у підвал. Тетяна працює з історіями, які збирають журналісти, веде соцмережі і стежить за новинами. У 10-му випуску подкаста «Напалм» Таня розповідає, як можна загинути від снаряда просто посеред міста, про те, як люди в окупації печуть млинці із соломи, а ще розмірковує, чи має страх межі.
 • 37 хвилин
 • 18 квітня
Напалм

Окупація. Втеча зі Старобільська. ФСБ. Німеччина

Мешканку Старобільська Настю війна застала в рідному місті. Вона бачила, як через кордон їдуть танки окупантів із буквами Z, як у місті знімали українські прапори та заміняли гривні на рублі в банках. Потім російськи солдати почали ходити по домівках та шукати тих, хто воював за Україну, а у цивільних відбирати телефони. Настя вирішила вибратися з окупації, але шлях в Україну вже був перекритий ― у Луганській області тривали важкі бої. Тож Настя з відчаю поїхала через росію, витримала два допити від ФСБ та, нарешті, добралася до Європи. Про окупацію, свій шлях та війну Настя розказала в дев’ятому випуску подкаста «Напалм»
 • 39 хвилин
 • 5 квітня
Напалм

Застрягла у Нью-Йорку через війну. Аліна Довженко

«Люди з громадянством росії мають більше шансів отримати політичний притулок у Штатах». У березні президент США Джо Байден пообіцяв, що його країна зустрічатиме біженців з України «з обіймами». Але насправді обійми не відчуваються –– на кордоні з Мексикою утворюються великі черги з українців, які бажають потрапити хоча б до своїх родичів у США. Ті українці, які опинилися в Штатах на початку війни, досі очікують на процедуру тимчасового статусу захисту, який дозволяє перебувати у США 18 місяців і працювати. В цьому випуску «Напалму» digital marketing manager з Києва Аліна Довженко розповідає, як це — застрягти в Нью-Йорку і бути (майже) біженкою у США

Нові подкасти

Популярне цього тижня