Всі епізоди "Без оголошення війни"

У 1968 році СРСР вторгнувся до Чехословаччини. Розбираємо події того часу та пояснюємо, чому ситуація України — набагато краща

 • Суспільство
 • 33 хвилини
 • 23 червня 2022

Слухати

Події 1968 року в Чехословаччині інколи порівнюють з Україною і повномасштабним вторгненням 2022 року. Нагадаємо, СРСР вторгнувся до Чехословаччини намагаючись придушити будь-які реформи та лібералізацію. Тоді їм вдалось. Сьогодні ж Україна стоїть на своєму і не дає змоги рф досягнути своїх цілей. Схожість у тому, що москві вдається лише налаштовувати всіх проти себе. Розбираємо, як пройшла Празька весна і чому все закінчилось швидкою поразкою Чехословаччини. І так, одна з причин — потужна незалежна армія: давайте підтримувати наші ЗСУ. 

А ще — у нас крутий партнер подкасту! Уху! Це український бренд Ajax Systems, який вже більше десяти років створює сучасні системи безпеки. Детальніше про Ajax — за посиланнями:Слухайте у додатку

Без оголошення війни: інші епізоди

 • 35 хвилин
 • 18 годин тому
Без оголошення війни

Оленівка — це нова Катинь: згадуємо, як 80 років тому СРСР знищив тисячі польських офіцерів

Трагедія в Оленівці — шок для України: російська армія вбила 50 українських військовополонених і намагалась приховати власний злочин, перекидаючи вину на ЗСУ. Подібне в історії траплялось і раніше: у 1940 році радянські війська вбили тисячі польських офіцерів, що перебували у полоні. Події того часу отримали назву Катинський розстріл. Багато багато років Союз намагався перекинути вину на німців чи взагалі приховувати свій злочин, видумуючи різні приводи. На з'ясування правди пішов не один рік. У новому випуску ми згадуємо події того часу, щоб показати: росія не змінюється. 

 • 34 хвилини
 • 3 дні тому
Без оголошення війни

Нагірний Карабах — чому за нього воює Азейбарджан? До чого тут Вірменія? Чим усе закінчиться?

Цей випуск про Нагірний Карабах. Ця територія була у нашому полі зору у 2022 році, війна тривала шість тижнів, від чого і отримала свою назву (насправді 44 дні). Ми спробували дослідити причину війни за цю територію, розповіли про вплив різних країн світу протягом останніх ста років на регіон та дали відповідь: буде ще війна чи ні. 

 • 50 хвилин
 • 5 днів тому
Без оголошення війни

Арабо-ізраїльський конфлікт: пояснюємо, що це таке і чому війна не закінчується

На початку серпня на Близькому сході було неспокійно: в сторону Ізраїлю полетіли ракети. "Залізний купол" свою справу зробив, Ізраїль атакував у відповідь. У новому випуску ми намагаємось пояснити, чому у цьому регіоні завжди неспокійно і чому така ситуація буде і надалі. І, звичайно ж, проводимо паралелі з Україною, якій частина експертів пророкує схожий сценарій життя — життя у війні. 

 • 43 хвилини
 • 5 серпня
Без оголошення війни

Сербія і Косово: чи варто чекати війни на Балканах?

Сербія та Косово — загострення у центрі Європи. Ми розповідаємо історію конфлікту і те, чим він може закінчитись: чекати війни чи ні. А також пояснюємо, чому це небезпечний прецедент для Європи і пояснюємо чому, наприклад, Україна не визнає Косово. 

Рекомендуємо також послухати випуск про Китай і Тайвань.  

Популярне цього тижня