Всі епізоди "Кляті питання"

Тим, хто розуміє що відбувається на ЗАЕС — дуже страшно. Радіобіологиня про обстріли атомної електростанції

 • Новини
 • 52 хвилини
 • 13 серпня 2022

Слухати

Російські війська захопили Запорізьку АЕС 4 березня. З того часу ЗАЕС знаходиться у руках окупантів, а працівники атомної електростанції працюють під постійним тиском. Починаючи з 5 серпня Енергоатом неодноразово повідомляв про те, що російські окупанти неодноразово обстріляли територію Запорізької АЕС. За цей час ворог влучив у високовольтну лінію зв’язку, поблизу одного з енергоблоків, де знаходиться ядерний реактор та безпосередньо поруч зі станційним сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива. При цьому, Інститут вивчення війни (ISW) повідомляв, що російські війська використовують Запорізьку атомну електростанцію в Енергодарі, щоб посилити страх ядерної катастрофи і знизити бажання Заходу надавати військову підтримку Україні. Разом з тим, росіяни намагаються від’єднати ЗАЕС від української енергомережі та пустити електроенергію в окуповані Херсон та Крим. Як працює Запорізька АЕС в окупації? Наскільки захищений ядерний реактор, системи охолодження та сховища відпрацьованого ядерного палива? До яких наслідків можуть призвести вибухи поблизу об’єктів атомної станції? Як виглядають різні сценарії того, що може піти не так? Про все це у новому епізоді “Кляті питання” ми говоримо зі старшою науковою співробітницею Інституту проблем безпеки АЕС НАН України Оленою Паренюк. А журналіст “Економічної правди” Микола Топалов пояснює, чи може Росія від’єднати ЗАЕС від української енергомережі та що буде за такого сценарію.Слухайте у додатку

Кляті питання: інші епізоди

 • 53 хвилини
 • 1 день тому
Кляті питання

Між Україною та Індією не все так погано, особливо останнім часом. Як та чому Індія змінює свою позицію що до війни?

"Я знаю, що сьогоднішня епоха — не епоха війни, і ми багато разів говорили з вами по телефону на тему, що демократія, дипломатія та діалог — це всі речі, які стосуються світу...", - такі слова сказав прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді Володимиру Путіну під час саміту Шанхайської організації співпраці. Індія відома тим, що вона офіційно досі не засудила Росію за вторгнення в Україну; натомість вона закликає "обидві сторони" до діалогу.  Як розповіла Олена Борділовська з Центру зовнішньополітичних досліджень Національний інститут стратегічних досліджень у подкасті «Кляті питання» Індія загалом продовжує дотримуватися свого традиційного нейтралітету. Проте останнім часом, як розповідає Борділовська, а саме після успішних контрнаступальних дій ЗСУ, акценти в індійських заявах і коментарях аналітиків щодо «української кризи» дещо змінилися. Все менше йдеться про «законне право Росії дбати про свої безпекові інтереси» на тлі «провокативної поведінки НАТО і США» у Східній Європі, та в Україні зокрема. Також Індійські ЗМІ дуже негативно ставляться до загроз Путіна що до використання ядерної зброї. У новому епізоді подкасту «Кляті питання» говоримо з Оленою Борділовською про те, якою країною Індія є зараз, про стосунки між Україною та Індією, Індією та Росією, відношення індійської влади до війни в Україні та ядерних погроз Путіна.
 • 49 хвилин
 • 5 днів тому
Кляті питання

Тиждень мобілізації в РФ, псевдореферендум на окупованих територіях, Лиман – головне про війну за тиждень

У новому епізоді подкасту "Кляті питання" разом з заступником головного редактора УП Євгеном Будерацьким обговорюємо головні теми, пов’язані з війною з Росією. Цього тижня обговорюємо перші результати мобілізації в РФ, про те, як ця мобілізація відіб’ється на ситуації на фронті, обговорюємо псевдореферендум на окупованих територіях, ситуацію на фронтах та навколо Лиману. Важливо: цей епізод записаний у четвер ввечері до того, як ЗСУ ввійшли у Лиман. Але у епізоді ми обговорюємо важливість міста і те, як активність ЗСУ заважає окупаційній армії будувати лінію оборони.
 • 53 хвилини
 • 23 вересня
Кляті питання

Мобілізація в РФ, звільнення військовополонених, "референдуми" на окупованих територіях – головне про війну за тиждень

У новому епізоді подкасту "Кляті питання" разом з заступником головного редактора УП Євгеном Будерацьким обговорюємо головні теми, пов’язані з війною з Росією. Цього тижня говоримо про наступне: 00:29 – говоримо про повернення військовополонених, серед яких командири та бійці «Азову»; 12:19 – Чому мобілізація в РФ не є частковою? 14:00 – Чому Путін вдався до мобілізації? 17:22 – Чому мобілізація також може бути потрібною, щоб скоротити кількість тих, хто відмовляється воювати? 19:11 – Чи зможе Росія назбирати 300 тисяч людей? 26:01 – Чи зможе Росія підготувати мобілізованих? 33:05 – Чи вистачить у Росії озброєння на таку велику кількість людей? 35:39 – Чи зможе російське військове керівництво налагодити логістику та керованість великої кількості людей? 37:51 – До чого має готуватись українське військове керівництво? 41:22 – говоримо про так звані «референдуми» на окупованих територіях; 45:15 – Що відбувається на фронтах? 49:35 – Що там Білорусь?   
 • 49 хвилин
 • 17 вересня
Кляті питання

Звільнення Харківщини, трофейна техніка, обстіли критичної інфраструктури — головне про війну за тиждень

У новому епізоді подкасту "Кляті питання" разом з заступником головного редактора УП Євгеном Будерацьким обговорюємо головні теми, пов’язані з війною з Росією. 1:21 — обговорюємо деталі контрнаступу на Харківщині; 7:14 — Що не так з російською армією? 16:30 — Чи зможе Росія поповнити втрати зеками? 17:13 — Обговорюємо результати контрнаступу; 19:07 — Скільки трофейної техніки ми отримали? 21:12 — Як зміниться лінія фронту? 22:35 — Як може змінитись тактика Росії? 26:41 — Що відбувається на інших напрямках? 31:21 — Що відбувається у Бахмуті? 33:52 — Росія відклала у стіл так звані референдуми на окупованих територіях; 35:10 — Говоримо про обстріли критичної інфраструктури; 40:00 — Чи зник ризик для Харкова? 42:23 — Чи можуть західні партнери дати нам ще більше зброї? 43:32 — Що там Білорусь?

Популярне цього тижня