Всі епізоди "Без оголошення війни"

росіяни збили пасажирський літак і не визнавали цього. Це не MH-17 у 2014, а Korean Air 007 у 1983 році

 • Суспільство
 • 27 хвилин
 • 25 листопада 2022

Слухати

Ви точно чули про збитий малазійський боінг MH-17 і бачили спроби росії відхреститись від цього. Їм не вдалось, суд в Нідерландах таки вказав на винуватців у 2022 році. Для росії це не вперше: у 1983 році союз збив пасажирський літак південнокорейських авіаліній Korean Air 007 і потім довгі роки намагався пояснити, чому не все так однозначно і взагалі це не вони. Як бачимо, історія повторилась. 

А ще ми запустили Patreon! Якщо вам подобаються наші подкасти і у вас є бажання нас підтримати — це буде вау!Слухайте у додатку

Без оголошення війни: інші епізоди

 • 25 хвилин
 • 15 годин тому
Без оголошення війни

Гадяч — колись гетьманська столиця. Запускаємо серію епізодів про важливі історичні міста України

Ми хочемо більше розповідати про історію України в максимально широкий спосіб. І подумали, що було б цікаво розповісти історії міст, які колись мали питому вагу, наприклад, були столицями. Як, наприклад, Гадяч — сьогодні зовсім невелике місто, хоча у XVII столітті — це столиця Гетьманщини. Випуск правда супер цікавий, а такі епізоди ми будемо готувати з певною періодичністю. 

У нас є Patreon! Якщо вам подобаються наші подкасти і у вас є бажання нас підтримати — це буде вау! Дякуємо всім, хто нас підтримує.

 • 39 хвилин
 • 3 дні тому
Без оголошення війни

Люблінський трикутник — відсилка до Люблінської унії: що трапилось 1569 року

У цьому епізоді ми згадуємо Люблінську унію 1569 року та детально проговорюємо саме українське питання у ній. Згадати цей епізод в історії вирішили після того, як однойменний альянс був закладений президентами Литви, України та Польщі — Люблінський трикутник. А ще спробували прорефлексувати чи дійсно це хороша ідея, зважаючи на те, як все трапилось 450 років тому. 

У нас є Patreon! Якщо вам подобаються наші подкасти і у вас є бажання нас підтримати — це буде вау! Дякуємо всім, хто нас підтримує.

 • 29 хвилин
 • 6 днів тому
Без оголошення війни

Чим українське козацтво відрізняється від російського?

Можна написати історію росії без згадки про козаків, але не можна написати історію України без козацьких сюжетів. Це якщо коротко. А якщо не коротко — ми записали цілий епізод, де спробували пояснити цю різницю, а також розповіли, як москва зуміла "приручити" своїх козаків і використовує їх на свій розсуд. 

А ще ми запустили Patreon! Якщо вам подобаються наші подкасти і у вас є бажання нас підтримати — це буде вау!

 • 43 хвилини
 • 27 січня
Без оголошення війни

Чому німці такі поблажливі до росії? Є довгий історичний підтекст

Україна попросила у німців танки у березні 2022 року. Пройшло 10 місяців, поки нам погодились їх передати. Немає ніяких сил спостерігати за тим, як Шольц "макронить" і як важко йому далось це рішення. Чому так? Чому країна, яку називали європейським лідером, така повільна? І чому так боїться росію? Ми спробували розібратись у цьому і виявили сотні років партнерства та дружніх відносин, що не могли не позначитись на сьогоденні.   

А ще ми запустили Patreon! Якщо вам подобаються наші подкасти і у вас є бажання нас підтримати — це буде вау!

Нові подкасти

Популярне цього тижня