Тема Історія

Давні міста

Епізодів: 4

Слухати
Підписатися

Подкаст "Давні міста" — це спроба подивитись на життя давніх історичних міст України очима звичайної людини. Прості відповіді на прості запитання. Як ця людина народжувалась і помирала? Які були можливості кар’єрного росту? Якими були вулиці і будинки? Яким був одяг та посуд? Усе це з’ясовуємо за допомогою коментарів експертів, оздоблюємо фрагментами наукових статей та монографій і подаємо у приємному, м’якому звуці.

Перший сезон присвячено княжому Києву Х-ХІІІ ст.
Незмінний автор ідей та ведучий – Павло Нечитайло.
Обкладинку створив – Михайло Скоп.
Шрифт Kyiv Type – Дмитро Растворцев.
Звукорежисерка – Яніна Шпачинська.
Репортерка – Аліна Туришин.
Диктор – Роман Кріль.

Слухайте у додатку

Епізоди 4

  • 26 хвилин
  • 22 лютого
Давні міста

Ремесла княжого Києва

Міста – центри ремесел. Ремісники становили більшість мешканців міст. Як виглядали їхні офіси? Чим вони там займалися? На чому спеціалізувалися ремісники з Києва Х-ХІІІ століть? Де були київські гончарні та ковальські майстерні?

Про кістки, скло, метали та їх обробку і все, що з цим пов’язано у четвертому випуску подкасту “Давні міста”. Перший цикл про княжий Київ. Автор та ведучий – Павло Нечитайло. Коментує – археолог Сергій Тараненко.

  • 50 хвилин
  • 15 лютого
Давні міста

Гроші та товари у княжому Києві

Що імпортували та експортували у княжому Києві? Які археологічні знахідки приховує головна торгова площа столиці? Якими були купецькі квартали та садиби княжого Києва? Як виглядали монети київських князів та гроші з інших держав?

У третьому випуску подкасту "Давні міста" про це розкажуть кандидат історичних наук Сергій Тараненко (завсектору археології “Києво-Печерської лаври”) та доктор історичних наук Андрій Бойко-Гагарін (старший зберігач фондів музею грошей Національного банку України).

  • 28 хвилин
  • 8 лютого
Давні міста

Де жили давні кияни

Якими були інтер’єри та екстер’єри київських будинків Х-ХІІІ століття? Двори звичайних та незвичайних киян. Каміни та паркани. Комори та підвали.

Про вулиці, площі княжого Києва та все, що від них залишилося — у другому випуску подкасту “Давні міста. Княжий Київ”.

Розповідає завідувач сектору археології Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" Сергій Тараненко. Автор та ведучий – Павло Нечитайло.

  • 50 хвилин
  • 31 січня
Давні міста

Дитинство у княжому Києві

Маленькі кияни часто фігурують на сторінках літописів. Чотирьохрічний Святослав починає битву з древлянами. Ізяслав захищає свою матір з мечем в руках і невідомий хлопчик рятує Київ від печенігів.

Де ще можна знайти сліди київського дитинства Х-ХІІІ століття? Про раннє дорослішання, іграшки та закладні дитячі жертви розповідатимуть: завідувач сектору археології  Національного заповідника Києво-Печерська лавра Сергій Тараненко, старша наукова співробітниця відділу біоархеології Інституту археології Олександра Козак, наукова співробітниця відділу археології Києва Аліна Сушко.

Популярне цього тижня