Захисниця. Imayeci

видавець: Ґрати
Епізодів: 2

Слухати
Підписатися

Арешти та обшуки перевернули життя багатьох кримських жінок. «Буду боротися» – найчастіше вони повторюють саме цю фразу. Хоч у минулому вони й не були схожими на сміливих героїнь, а з перших хвилин своїх випробувань не знали, що робити, та обставини майже не лишили вибору. Подкаст «Захисниця. Imayeci» — це історії про стійкість, котра народжується зі слабкості, про надію що сперечається зі зневірою, про м’яку жіночу силу, що стала для багатьох політичних ув’язнених Криму захистом і тилом. 

----------------------------------------------------

Apisler ve tintüvler bir çoq qırım qadınlarınıñ ömürini deñiştirdi. «Men küreşecem» — olar eñ çoq şu ibareni tekrar eteler. Keçmişte, bu sınavlarnıñ ilki daqqalarında şaşqın olsalar da, cesür qaramanlarğa oşamağan olsalar da, ancaq vaziyet olar içün başqa yol qaldırmadı. «Zahisnytsia. İmayeci» podkastı — zayıflıqtan doğğan sebat, işançsızlıq ile küreşken ümüt ve Qırım'da siyasi mahbüslerni qorçalağan qadınlarnıñ yımşaq quveti aqqında ikâyeler.

Слухайте у додатку

Епізоди 2

  • 35 хвилин
  • 21 вересня
Захисниця. Imayeci

Болісна нова глава

Левіза, Репіка та Аділє майже рік провели у залах судових засідань. Вони зовсім не прагнули бути громадськими захисницями, і тим більше вивчати російське кримінальне право, але обшуки та арешти чоловіків геть перекроїли жіночі мрії та сімейні плани. Бажання домогтися звільнення коханої людини допомогло їм відкрити у собі несподівані здібності. Горе не зробило героінь подкасту слабшими, а навпаки, як шрам, що загрубів – укріпило їхні рани.

 

Leviza, Repika ve Adile mahkeme oturuşuvlarına aman-aman bir yıl devamında qatnadılar. Olar cemaat imayecisi olmağa iç de niyetlenmegen edi, bundan da ğayrı, Rusiyedeki cinayetler boyunca aq-uquqlarını ögrenmege de istemegendirler, lâkin qocaları oğrağan tintüv ve yaqalavlar bu qadınlarnıñ bütün arzularını ve aileviy ayatını tar-mar etti. Sevgen insanlarnı şu felâketlerden qorçalamaq istekleri bu qadınlarda beklenilmegen qabiliyetlerni beyan etti. Şu meşaqatlar podkastnıñ qaramanları olğan qadınlarnı taqattan kestirmedi, aksine, qabalaşqan berçler kibi, olarnıñ yaralanğan qalplerini quvetleştirdi.

 

Авторка матеріалу: Лутфіє Зудієва

Продюсерка: Анна Кравець

Музика: Ніка Зенова

Обкладинка: Катерина Трускаль

  • 1 хвилина
  • 19 вересня
Захисниця. Imayeci

Захисниця. Imayeci: подкаст про жіночу силу

Незабаром запускаємо новий подкаст про жінок у Криму. «Захисниця. Imayeci» – про те, як жінки стикаються з окупаційним "правосуддям", що повністю змінює їхні життя. У жорстких обставинах вони знаходять силу протистояти системі, котра залякує, застосовує тортури, засуджує та ув’язнює на величезні терміни, тавручи людей терористами. Окрім сім'ї та дітей з'являються нові обов'язки з підтримки та відстоювання прав політв'язнів. З усього цього постають солідарність жінок, нові навички, а у житті відкривається принципово нова сторінка.

Нові подкасти

Популярне цього тижня