Ґрати

Епізоди: 24

«Ґрати» — український медіа-проект. Це історії про те, як влаштована судова система і правоохоронні органи, що відбувається в колоніях, СІЗО та залах судових засідань. Суди красномовно пояснюють те, що відбувається. І ми це показуємо.

Подкасти


Епізоди 24

  • 35 хвилин
  • 21 вересня
Захисниця. Imayeci

Болісна нова глава

Левіза, Репіка та Аділє майже рік провели у залах судових засідань. Вони зовсім не прагнули бути громадськими захисницями, і тим більше вивчати російське кримінальне право, але обшуки та арешти чоловіків геть перекроїли жіночі мрії та сімейні плани. Бажання домогтися звільнення коханої людини допомогло їм відкрити у собі несподівані здібності. Горе не зробило героінь подкасту слабшими, а навпаки, як шрам, що загрубів – укріпило їхні рани.

 

Leviza, Repika ve Adile mahkeme oturuşuvlarına aman-aman bir yıl devamında qatnadılar. Olar cemaat imayecisi olmağa iç de niyetlenmegen edi, bundan da ğayrı, Rusiyedeki cinayetler boyunca aq-uquqlarını ögrenmege de istemegendirler, lâkin qocaları oğrağan tintüv ve yaqalavlar bu qadınlarnıñ bütün arzularını ve aileviy ayatını tar-mar etti. Sevgen insanlarnı şu felâketlerden qorçalamaq istekleri bu qadınlarda beklenilmegen qabiliyetlerni beyan etti. Şu meşaqatlar podkastnıñ qaramanları olğan qadınlarnı taqattan kestirmedi, aksine, qabalaşqan berçler kibi, olarnıñ yaralanğan qalplerini quvetleştirdi.

 

Авторка матеріалу: Лутфіє Зудієва

Продюсерка: Анна Кравець

Музика: Ніка Зенова

Обкладинка: Катерина Трускаль

  • 1 хвилина
  • 19 вересня
Захисниця. Imayeci

Захисниця. Imayeci: подкаст про жіночу силу

Незабаром запускаємо новий подкаст про жінок у Криму. «Захисниця. Imayeci» – про те, як жінки стикаються з окупаційним "правосуддям", що повністю змінює їхні життя. У жорстких обставинах вони знаходять силу протистояти системі, котра залякує, застосовує тортури, засуджує та ув’язнює на величезні терміни, тавручи людей терористами. Окрім сім'ї та дітей з'являються нові обов'язки з підтримки та відстоювання прав політв'язнів. З усього цього постають солідарність жінок, нові навички, а у житті відкривається принципово нова сторінка.

  • 34 хвилини
  • 28 серпня
Сирена

Наші серця великі. Роми тікають від війни на Закарпаття

Більшість українських ромів проживають на Закарпатті. Вже півроку як сюди ж тікають від війни сотні ромських сімей із зони бойових дій. Ромські переселенки та переселенці скаржаться, що дорогою стикаються з дискримінацією: волонтери відмовляються надавати їжу, а провідники не пускають до потягів. Журналіст «Ґратів» Олексій Арунян вирушив на Закарпаття, аби дізнатись, що пережили ромські сім'ї, як облаштовуються на новому місці та мріють про повернення додому.

Продюсерка: Анна Кравець

Матеріал Олексія Аруняна та Ганни Соколової

Фото: Вальдемар Татарчук

Обкладинка: Ганна Щербина (авторка ідеї Анастасія Вандишева)

  • 23 хвилини
  • 28 квітня
Сирена

Ніби чисті руки, а бруд все тече й тече. Маріуполь

Багато з нас намагаються уявити, як воно – бути у Маріуполі зараз. Уяви бракує, нафантазувати таке здебільшого важко, фото легко сплутати з Алеппо після російських бомбардувань, або з містами часів Другої світової.Фотограф «Ґратів» Стас Юрченко зустрівся із біженцями з Маріуполя у Запоріжжі та розпитав про те, що вони пережили. Люди відходять від жахіть війни та блокади і розповідають про згуртованість, трьохлітню дівчинку-героїню України, про намагання врятувати людей з-під завалів маріупольського пологового і про невдоволення мером.

Продюсерка: Анна Кравець

Матеріал Стаса Юрченка

Фото: Стас Юрченко

Обкладинка: Ганна Щербина (авторка ідеї Анастасія Вандишева)


Популярне цього тижня