Всі епізоди "Буде тобі наука"

Як творці фільмів змушують нас плакати чи сміятися/ Начитала Ірма Вітовська

  • Наука
  • 20 хвилин
  • 9 лютого 2020

Слухати

Як змусити глядачів піддаватися задуму режисера? Як дзеркальні нейрони допомагають прогнозувати касові збори, а вплив артхаузного кіно на мозок відрізняється від впливу голівудських блокбастерів.

Написала:  Вікторія Кравченко

Текст статті:https://kunsht.com.ua/kino-i-lyudi/

Ви можете підтримати Куншт, ставши нашим другом: https://kunsht.com.ua/druzi/




Слухайте у додатку

Буде тобі наука: інші епізоди

  • 11 хвилин
  • 1 день тому
Буде тобі наука

Чому люди вірять тарологам? / Начитав КилимМен (Влад Курочка)

З початком повномасштабного вторгнення наше бажання дізнатися майбутнє та страх невідомості значно посилилися. Разом з цим збільшився й інтерес до прогнозів астрологів, тарологів і ворожок. Чому люди довіряють розкладам карт і чому це може бути небезпечно?

Читати матеріал

Слухайти новий трек Kalush Orchestra «Ushme Uturbe»

Підтримати Куншт

  • 15 хвилин
  • 18 травня
Буде тобі наука

Як депортація 1944 року змінила кримських татар? / Начитав Рустем Халілов

«Таке відчуття, ніби ти жаба й усім огидно тебе брати в руки й навіть дивитися бридко», – згадує Шефіка Абдураманова своє дитинство в Узбекистані, куди зокрема переселяли кримських татар 18 травня 1944 року. Під час та в перші роки після депортації із Криму в Середню Азію та в окремі регіони Росії загинуло близько 40% кримськотатарського населення. Серед них — мати героїні нашої історії Мурвет Баїрової.

Чому радянська влада пересилила цілий народ і як це випробування посприяло гуртуванню кримських татар? Слухайте в матеріалі Романа Кабачія про депортацію кримців, детатаризацію Криму й довгий шлях додому.

Читати матеріал

Підтримати Куншт

  • 10 хвилин
  • 14 травня
Буде тобі наука

Чому електроенергія така зручна у використанні? / Начитала Соня Сотник

Чому саме електроенергія стала такою поширеною та що робить її зручною для нашого використання?

Цей матеріал створено за підтримки бренду YASNO, який постачає електроенергію більш як трьом мільйонам українців. Ми звикли, що електрика у розетках є завжди. Та обстріли енергетичної системи показали, що це не так. Проте завдяки зусиллям енергетиків українські домівки отримували струм навіть у найважчі часи. У цій серії подкастів разом з YASNO ми пояснюємо, як працює енергосистема України й чому без електроенергії неможливий сучасний світ.

Читати матеріал

Підтримати Куншт

  • 9 хвилин
  • 7 травня
Буде тобі наука

Як організм людини виробляє та накопичує енергію? / Начитала Еля Муравські

У середньому ми витрачаємо на прийом їжі близько 1,5 години щодня. А це приблизно 4,5 роки за 70 років. Чому ж нам так важливо їсти та як саме організм перетворює поживні речовини з їжі на енергію? Що таке клітинні біобатарейки та як вони допомагають запасати енергію? 

Читати матеріал

Підтримати Куншт

Нові подкасти

Популярне цього тижня