Все эпизоды "Три хвилини здоров’я"

(104) Інструментальна лазня

 • Здоровье
 • 5 минут
 • 2 декабря 2022

Слушать

Чи ви ходили до лазні за останні пару місяців?

Якщо так, то ви молодець. А якщо ні, то зараз ми розповімо вам, чому ходити в лазню вам треба обов'язково. А для тих, хто не любить лазню, ми маємо пару лайфхаків, які відкриють цю справу з нового боку.

https://teletype.in/@pertsiya/banya 

Теги


Слушайте в приложении

Три хвилини здоров’я: другие эпизоды

 • 6 минут
 • 2 дня назад
Три хвилини здоров’я

13(121) Підвищуємо концентрацію та креативність

Усі ми так чи інакше створюємо щось нове. І всі ми без винятків хочемо вміти керувати своїм тілом так, щоб воно допомагало нам креативити. Щоб для створення чергового шедевра не потрібно було пити каву літрами і не спати ночами.

Найголовніший ворог креативності - це невміння зосереджуватися. Одна розумна людина сказала, що кожен, хто може зосередитися на будь-якій проблемі більше, ніж на кілька годин на день, може стати нобелівським лауреатом або, в гіршому разі, мільйонером.

А зараз ми вас здивуємо. Тому що розповімо вам гранично простий спосіб, як підвищити ваше фокусування швидко, просто і майже до максимального значення.

=== 

Корисна порада - щукати в інтернеті "40 МГц бінауральні ритми”

===

Голодання також підвищує здібності до концентрації - https://pertsiya.world/program/pauza 

 • 3 минуты
 • 5 дней назад
Три хвилини здоров’я

12 (120) Ваше психічне благополуччя

Доброго всім ранку!

Ну як, ви прокинулися в благополучному психічному стані? Якщо ви вважаєте, що так, то давайте перевіримо, чи насправді це так?

Отже, перевіряємо наше психічне благополуччя. Відповідаємо на п'ять найпростіших запитань “так” чи “ні”

1) Ви спілкуєтеся з іншими людьми?

2) Ви фізично активні?

3) Ви освоюєте нові навички?

4) Ви даєте що-небудь іншим людям?

5) Ви вмієте звертати увагу на теперішній момент?

Якщо раптом у вас на якесь запитання припало слово "ні", то давайте швидко пройдемося по листу, щоб ви в майбутньому змогли змінити його на "так"

=======

Посилання:

> Буддійські методи тренування розуму https://bit.ly/3DjkUVe

> Як прожити гарне життя з погляду капіталіста, романтика, античного філософа і буддиста.https://bit.ly/3xhCW6g

=======

Приєднуйтесь до "Харчової Паузи": http://pertsiya.world/program/pauza

 • 6 минут
 • 21 января
Три хвилини здоров’я

11 (119) Слон повітря чи кит води?

Деякий час тому до наших рук потрапила книжка відомого фахівця з води, який стверджував, що повітря рідко коли спричиняє серйозні захворювання. Н, звісно, якщо не жити в небезпечній близькості від заводів, керівництво яких, здається, поставило собі за мету отруїти всіх в окрузі. Грубо кажучи, звичайний житель звичайного міста в довгостроковій перспективі більше постраждає від середньо неякісної води, ніж від помірно неякісного повітря.

І виникає одвічне питання: хто сильніший: кит чи слон?

У пошуку відповіді ми звернулися до фахівців Вісконсінського інституту охорони здоров'я населення. Ці чудові люди провели титанічну працю і створили модель, в якій врахували кілька сотень факторів, що впливають на здоров'я людини. Модель побудована на підставі безлічі наукових досліджень. І на сайті, присвяченому цій моделі, всі охочі можуть ознайомитися з джерелами даних і методикою розрахунку. Ви також можете це зробити, перейшовши за посиланням в описі епізоду.

Давайте ж розглянемо цю модель.

=====

Корисне посилання: https://www.countyhealthrankings.org/explore-health-rankings/county-health-rankings-model

Документ з переводом https://www.dropbox.com/s/nhotqggm6mlv3yr/11_119_Health%20Rankings%20Model.pdf?dl=1


 • 3 минуты
 • 18 января
Три хвилини здоров’я

10 (118) Десять тисяч - це забагато!

Ну як, виспалися сьогодні після вчорашніх десяти тисячи кроків? А ви знаєте звідки взялися цифра 10 000? Можливо, це просто фікція як міф про ”10 000 годин” навчання? Зараз дізнаємося!

Передісторія появи мема “десять тисяч кроків” цікава. У 1965 році японська фірма Yamasa Tokei Keiki на хвилі інтересу до спорту після олімпійських ігор, що пройшли в 64 році в Токіо, створила крокомір, який назвала Manpo-Kei, що в перекладі з японського означає “десяти тисячи кроків”. Цікаво, що компанія існує досі і випускає між іншим електронні браслети для фітнесу.

Зрозуміло, що така назва не більше, аніж маркетинговий хід - на той час ніхто у світі не займався науковим вивченням ходьби і не знав, яке саме навантаження і в якому обсязі потрібне щодня середній людині. Але минув час і мем десять тисяч кроків закріпився у свідомості всього людства.

А що про цю цифру говорять вчені сьогодні?

Cлухайте в епізоді!

=======

Приєднуйтесь до "Харчової Паузи": http://pertsiya.world/program/pauza

Новые подкасты

Популярно на этой неделе