Всі епізоди "План відбудови"

Мир - це не "зрада", а про те, як кожен зі своїм досвідом житиме у країні після війни

 • Суспільство
 • 43 хвилини
 • 28 грудня 2022

Слухати

Мир після війни. Яким він може бути? І що вважатиметься справедливістю для людей, які пережили різний досвід: втратили близьких, воювали, жили в окупації, зазнали ушкоджень?

Перш ніж розпочинати миробудування і відновлення соціальних зав’язків у країні, що пережила війну, мають бути державницькі запобіжники, які сприятимуть утвердженню справедливості. Зокрема – врегулювання законодавства про колабораціонізм, перехідне правосуддя, психо-соціальна допомога. У цьому переконана Ольга Корабльова, експертка з безпеки та миробудування, подолання наслідків збройних конфліктів.

У заключному епізоді 2-го сезону подкасту «План відбудови» слухайте розмову з пані Ольгою про необхідні дії держави після війни у процесі миробудування, досвіди інших країн, які пережили збройні конфлікти, і міркування про кроки, які вже зараз можна робити щодо окупованих територій.

Автори подкасту: Олена Горобець, Анастасія Зубова, Студія «Що чути?».


Цей проект реалізовується за підтримки ініціативи Офіс Дій

The project is supported by the Action Offiсe initiativeСлухайте у додатку

План відбудови: інші епізоди

 • 19 хвилин
 • 26 грудня
План відбудови

Відновлення країн після руйнації: ТОП-практик та антиприкладів для України

Друга Світова війна, природні катаклізми і катастрофи призвели до руйнувань у багатьох країнах. Деякі з них змогли провести успішні реформи й відновитися, а також забезпечити сталий розвиток, інші ж – попри мільйонні вливання коштів відбудови так і не впоралися із завданням.

Досвід відбудови після війн та катастроф понад 20 країн Світу дослідили фахівці Інституту адвокації та аналітики. Які уроки варто засвоїти у процесі відновлення Україні, а яких помилок треба уникнути розповіла у подкасті «План відбудови» Олена Дмитренко, керівниця департаменту аналітики Інституту адвокації та аналітики.

Детальніше з дослідженням можна ознайомитися на сайті Інституту.

Автори подкасту: Олена Горобець, Анастасія Зубова, Студія «Що чути?».


Цей проект реалізовується за підтримки ініціативи Офіс Дій

The project is supported by the Action Offiсe initiative

 • 25 хвилин
 • 23 грудня
План відбудови

Після перемоги активісти й волонтери будуть не менш потрібні для країни

З початком повномасштабного вторгнення український громадський сектор кинувся на допомогу країні і її захисникам. Набуті у попередні роки зв’язки і контакти допомогли у лічені години віднайти необхідне. В Україні діяло правило навіть не шести, а двох рукостискань. У цьому є суперсила українців, - переконаний Філіп Альїд, громадський активіст, учасник Євромайдану, а нині представник обєднання «Офіс дій», мета якого підтримати сталий розвиток громадських ініціатив та активістів в умовах нових викликів.

У новому епізоді подкасту «План відбудови» говоримо з Філіпом про роботу «Офісу дій» з громадськими об’єднаннями і допомогу у побудові сталого розвитку, боротьбу з вигоранням активістів. А також міркуємо як зробити ефективною взаємодію з владою та пригадуємо, які ініціативи найбільше здивували.

Автори подкасту: Олена Горобець, Анастасія Зубова, Студія «Що чути?» .

Цей проект реалізовується за підтримки ініціативи Офіс Дій

Проект реалізовано за підтримки ініціативи Action Officeсe

 • 42 хвилини
 • 18 грудня
План відбудови

Політичне життя в Україні після перемоги: завдання для виборців і виклики для політсил

Що робити з мандатами депутатів, які обрані від вже заборонених проросійських партій? Чи очікувати закріплення політичної люстрації у законодавчих змінах, з огляду на потенційне членство України в ЄС, де до обмежень політичного волевиявлення ставляться дуже обережно? Яким ми хочемо бачити майбутній парламент та як виборці мають підійти до виборів після перемоги?

Відповіді на ці питання слухайте у подкасті «План відбудови» з Ігорем Фещенком, провідним аналітиком з партійний фінансів та політичних партій руху «Чесно».

«Після війни в Україні не лишиться проросійських партій, а ті політдіячі, які раніше підтримували курс у напрямку РФ, позиціонуватимуться себе як такі, що «ще з дитинства» за Європу. І тому виборцям треба буде розбиратися у їхньому бекграунді», - наголошує експерт.

Інструменти з моніторингу і контролю політичних діячів і партій можна знайти на сайті "Чесно". 

Автори подкасту: Олена Горобець, Анастасія Зубова, Студія «Що чути?».

Цей проект реалізовується за підтримки ініціативи Офіс Дій

The project is supported by the Action Offiсe initiative

 • 27 хвилин
 • 26 листопада
План відбудови

Як ІТ-технології допоможуть контролювати ефективність використання ресурсів відбудови

Діджиталізація у процесах відбудови. Як ІТ-технології допоможуть контролювати ефективність використання ресурсів, які спрямовуватимуться на відбудову в майбутньому, а також залучаються нині в межах так званого швидкого відновлення?

Відповіді на ці питання експертне середовище, влада та міжнародні партнери починають шукати вже зараз.

У новому епізоді подкасту «План відбудови» Тарас Случик, консультант “Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні” про підготовку геоінформаційного порталу, на якому буде зібрана інформація про зруйновані об’єкти, а також систематизовуватимуться аналітичні дані, які допоможуть зрозуміти що варто відновлювати першочергово, а що взагалі не потрібно.

Автори подкасту: Олена Горобець, Анастасія Зубова, Студія «Що чути?».

Цей проект реалізується за підтримки ініціативи Офіс Дій

The project is supported by the Action Offiсe initiative

Нові подкасти

Популярне цього тижня