Всі епізоди "Хроніки економіки"

“Маленька радянська армія не переможе велику”: Як ІТ змінили хід війни

 • Економіка
 • 35 хвилин
 • 23 лютого 2023

Слухати

Ще рік тому ніхто у світі не вірив, що Україна здатна вистояти під натиском ворога. Проте менш численна та гірше оснащена українська армія зробила у цій війні ставку на високі технології, які вже працюють на перемогу.

За останній 12 місяців Україна пережила справжній “бум” розвитку військових технологій, а у Мінцифри вже задумалися над створенням мілітарі-тек кластеру. 

Як інновації українського бізнесу впливають на хід війни? Звідки мілітарі-тек стартапам брати гроші для розвитку? Якою має бути роль держави у розвитку цього сектору? 

Про це, а також про роль системи ситуативної обізнаності “Дельта” на полі бою ми поговорили з керівником напрямку ІТ у ГО “Аеророзвідка” Русланом Прилипком.

Підтримати Фонд “Повернись живим”: https://savelife.in.ua/donate/ 

Підтримати купівлю пікапів для передової: https://www.pravda.com.ua/cdn/cd1/pickup/ 

Клуб УП: https://club.pravda.com.ua/Слухайте у додатку

Хроніки економіки: інші епізоди

 • 31 хвилина
 • 4 дні тому
Хроніки економіки

“Рік тому ми думали, що пацієнт мертвий”. Що відбувається з цінами на житло та скільки коштує оренда?

Після початку великої війни ціни на оренду житла у Києві дуже суттєво просіли. Подекуди можна було побачити варіанти оренди квартири у центрі столиці майже за вартість комунальних послуг.

Та у 2023 році ситуація змінилася. І не лише у столиці. Ринок починає пожвавлюватись, будівельні майданчики розморожуються, а інтерес українців до квартир зростає. Проте поки що зарано говорити про повне відновлення до довоєнних показників.

Чи означає це, що зараз найкращий час для інвестицій у нерухомість? Що буде з цінами на оренду? І чи є майбутнє у ринку нерухомості?

На ці та інші питання відповідає директор з маркетингу компанії “ЛУН” Денис Суділковський.

Підтримати купівлю пікапів для передової: https://www.pravda.com.ua/cdn/cd1/pickup/ 

Клуб УП: https://club.pravda.com.ua/

 • 29 хвилин
 • 18 травня
Хроніки економіки

Економіка дронів. Як безпілотники змінюють хід війни і які перспективи у цього бізнесу у майбутньому?

Безпілотники стали справжнім gamechanger-ом у російсько-українській війні. За допомогою них здійснюють розвідку, коригують роботу артилерії та навіть “мінусують” противника.

З перших днів великої війни у бій йшли навіть так звані “весільні” дрони. З часом їх почали удосконалювати та підлаштовувати під потреби воїнів. Разом з цим, в Україні почала активно розвиватися ціла індустрія виробництва військових дронів.

Зважаючи на активні бойові дії, що тривають у країні, українські виробники дронів мають неоціненну перевагу перед виробниками з інших країн: вони можуть отримувати майже миттєвий фідбек з поля бою та удосконалювати і підлаштовувати дрони під ведення війни.

Та чи зможуть українські БПЛА скористатися цією перевагою? І які перешкоди існують для розвитку галузі безпілотників?

Про це ми запитали в експертки у сфері безпілотних літальних апаратів Катерини Михалко.

Підтримати купівлю пікапів для передової: www.pravda.com.ua/cdn/cd1/pickup/

Клуб УП: club.pravda.com.ua/

 • 34 хвилини
 • 11 травня
Хроніки економіки

Чому військовим не повернуть надбавки у 30 тисяч гривень та що відбувається з державними фінансами?

На початку квітня Верховна Рада проголосувала законопроєкт з поправкою, яка передбачала повернення всім військовим надбавки у 30 тис грн на місяць. Її на початку року скасувало Міноборони для більшості військових, які не виконують бойових завдань.

Однак рішення депутатів так і не стало законом: джерел покриття додаткових видатків у бюджеті нема. 

Чому в Раді заблокували повернення надбавок і як невдовзі можуть змінитися виплати військовим? Про це говорили з автором блокуючої постанови парламенту, секретарем Бюджетного комітету Володимиром Цабалем.

Підтримати купівлю пікапів для передової: https://www.pravda.com.ua/cdn/cd1/pickup/ 

Клуб УП: https://club.pravda.com.ua/ 

 • 36 хвилин
 • 4 травня
Хроніки економіки

Скільки російського бізнесу залишилось в Україні і що з ним буде далі?

Попри те, що велика війна триває в Україні вже понад 14 місяців, бізнес, який належить громадянам країни-агресора, продовжує заробляти на українцях чималі статки. Російський бізнес працює навіть у критично важливих секторах економіки, маючи доступ до чутливих даних мільйонів українців.

У 2022 році держава зробила перші кроки у напрямку “дерусифікації” бізнесу. Законодавчі зміни дозволяють уряду конфісковувати російські активи, які надалі зможуть працювати на повоєнне відновлення країни. 

Які існують шляхи конфіскації російських активів в Україні і чому цей процес йде так повільно? Про це ми говорили з юридичною радницею Transparency International Ukraine Наталією Січевлюк.

Підтримати купівлю пікапів для передової: https://www.pravda.com.ua/cdn/cd1/pickup/ 

Клуб УП: https://club.pravda.com.ua/ 

Нові подкасти

Популярне цього тижня