Хроніки економіки

Епізодів: 22

Слухати
Підписатись

Встигнути за всіма економічними подіями в Україні буває непросто, особливо в умовах, коли українська економіка стала однією з пріоритетних цілей РФ під час великої війни.

Встигати за світовою економікою у таких умовах і зовсім може виявитися завданням "з зірочкою".

Як економіка України переживає найскладніший період у сучасній історії? Що буде з нашими заощадженнями та яке теперішнє та майбутнє очікує на курс гривні? Як війна впливає на економіку світу?

У новому подкасті Економічної правди журналісти Дана Гордійчук та Ярослав Вінокуров спробують відповісти на ці питання, а також у деталях пояснити, як працює економіка країни та світу.

Підписуйтеся та долучайтеся до нас щосереди з 18 січня на Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Soundcloud та на інших подкаст-платформах.

Слухайте у додатку

Епізоди 22

  • 33 хвилини
  • 1 день тому
Хроніки економіки

Не минуло й півтора року: як держава відбирає системний банк у Фрідмана та Авена

Наприкінці травня Верховна Рада з другої спроби ухвалила вже другий закон, який має забезпечити проведення націоналізації “Сенс Банку” (до 1 грудня 2022 року - “Альфа-Банку”) Михайла Фрідмана та Пьотра Авена.

“Сенс” - десятий за активами банк в Україні, у якому обслуговуються майже 3 мільйони наших громадян. Банк має сильні позиції на роздрібному ринку та навіть був одним з перших посередників, через які можна купити військові облігації у “Дії”.

Пригадуємо, як політики та регулятор йшли до націоналізації, за що проти нинішніх власників банку запровадили санкції, а також розмірковуємо про те, навіщо державі вже п'ятий банк.

Детальніше про те, як саме буде відбуватися націоналізація “Сенс Банку” можете прочитати у статті ЕП: https://www.epravda.com.ua/publications/2023/05/31/700669/ 

Підтримати купівлю пікапів для передової: https://www.pravda.com.ua/cdn/cd1/pickup/ 

Клуб УП: https://club.pravda.com.ua/ 

  • 32 хвилини
  • 1 червня
Хроніки економіки

Довоєнні податки повертаються: чому влада скасовує пільги і до чого готувати свої гаманці?

Після початку великої війни народні депутати запровадили безпрецедентні податкові пільги: звільнили від ПДВ та мита весь імпорт, а також дозволили навіть найбільшим компаніям ставати на спрощену систему оподаткування та платити лише 2% від доходу.

Однак за 15 місяців і бізнес, і прості українці вже пристосувалися до життя в умовах повномасштабної агресії. Тому з кінця минулого року в уряді та парламенті вголос заговорили про те, аби повернути оподаткування в Україні до довоєнного стану.

Як це вплине на бізнес та бюджет? Чому депутати так довго затягували із ухваленням відповідного закону? І чи може влада не лише скасувати пільги, але й запровадити нові податки?

Про це ми говорили з членкинею податкового комітету Ради Ольгою Василевською-Смаглюк.

Підтримати купівлю пікапів для передової: https://www.pravda.com.ua/cdn/cd1/pickup/ 

Клуб УП: https://club.pravda.com.ua/

  • 31 хвилина
  • 25 травня
Хроніки економіки

“Рік тому ми думали, що пацієнт мертвий”. Що відбувається з цінами на житло та скільки коштує оренда?

Після початку великої війни ціни на оренду житла у Києві дуже суттєво просіли. Подекуди можна було побачити варіанти оренди квартири у центрі столиці майже за вартість комунальних послуг.

Та у 2023 році ситуація змінилася. І не лише у столиці. Ринок починає пожвавлюватись, будівельні майданчики розморожуються, а інтерес українців до квартир зростає. Проте поки що зарано говорити про повне відновлення до довоєнних показників.

Чи означає це, що зараз найкращий час для інвестицій у нерухомість? Що буде з цінами на оренду? І чи є майбутнє у ринку нерухомості?

На ці та інші питання відповідає директор з маркетингу компанії “ЛУН” Денис Суділковський.

Підтримати купівлю пікапів для передової: https://www.pravda.com.ua/cdn/cd1/pickup/ 

Клуб УП: https://club.pravda.com.ua/

  • 29 хвилин
  • 18 травня
Хроніки економіки

Економіка дронів. Як безпілотники змінюють хід війни і які перспективи у цього бізнесу у майбутньому?

Безпілотники стали справжнім gamechanger-ом у російсько-українській війні. За допомогою них здійснюють розвідку, коригують роботу артилерії та навіть “мінусують” противника.

З перших днів великої війни у бій йшли навіть так звані “весільні” дрони. З часом їх почали удосконалювати та підлаштовувати під потреби воїнів. Разом з цим, в Україні почала активно розвиватися ціла індустрія виробництва військових дронів.

Зважаючи на активні бойові дії, що тривають у країні, українські виробники дронів мають неоціненну перевагу перед виробниками з інших країн: вони можуть отримувати майже миттєвий фідбек з поля бою та удосконалювати і підлаштовувати дрони під ведення війни.

Та чи зможуть українські БПЛА скористатися цією перевагою? І які перешкоди існують для розвитку галузі безпілотників?

Про це ми запитали в експертки у сфері безпілотних літальних апаратів Катерини Михалко.

Підтримати купівлю пікапів для передової: www.pravda.com.ua/cdn/cd1/pickup/

Клуб УП: club.pravda.com.ua/

Популярне цього тижня