Всі епізоди "Три хвилини здоров’я"

24 (132) Де взяти дофамін?

 • Здоров'я
 • 3 хвилини
 • 27 лютого 2023

Слухати

Дофамін – гормон «винагороди за зусилля». Виробляється, коли бачимо результат своєї праці. "Зробив справу, гуляй сміливо"... "Грай" - це дофамін.

Дофамін це їжа. У прямому значенні цього слова. Тому що довгий час їжа давалася лише внаслідок зусиль: упіймав мамонта – поїв. Одна з причин переїдання полягає саме в дофамін. Він не виробляється, якщо людина не докладає зусиль. Але тілу дофамін потрібен. А значить – ліземо в холодильник.

Якщо ми не діємо, якщо залишаємося на узбіччі життя, не відчуваємо себе і свої сили, а отримуємо дофамінову винагороду тільки з їжі – ми перетворюємося на безвільних харчових наркоманів, яким потрібна така смачна доза. Без цього життя стає прісним і безрадісним.

Що з цим усім робити – слухаємо подкаст!

=======

Посилання:

> Зв'язок дофаміну, серотоніну та ЗОЖу https://t.me/LiPertsiya/103

Теги


Слухайте у додатку

Три хвилини здоров’я: інші епізоди

 • 3 хвилини
 • 15 годин тому
Три хвилини здоров’я

67 (175) Небезпечний мелатонін

Препарати мелатоніну широко використовуються для поліпшення сну. У світі сьогодні на нього витрачають один мільярд доларів на рік і майже 60% людей, які відчувають труднощі із засинанням, звертаються до цього природного гормону. 

 Однак деякі експерти ставлять під сумнів безпеку та ефективність мелатоніну.

 • 4 хвилини
 • 3 дні тому
Три хвилини здоров’я

66 (174) NAC: Майстер на всі руки

Сьогодні ми говоримо про останню добавку. Це N-ацетил-цистеїн або, як його інакше називають - НАК.

У сфері здоров'я і гарного самопочуття небагато біологічно активних добавок останніми роками привертають стільки уваги, скільки N-ацетил-цистеїн. Ця чудова добавка, як і будь-який супергерой, має свої сильні та слабкі сторони. 

 • 4 хвилини
 • 9 вересня
Три хвилини здоров’я

65 (173) Колаген та гіалуронка: наші друзі після сорока

Нам залишилося розповісти про три біологічно активні добавки, які дають реальну користь нашому тілу. Користь від тих двох препаратів, які ми обговоримо в сьогоднішньому епізоді, має бути помітна неозброєним оком, тому що ці добавки працюють зі шкірою. 

Йтиметься про колаген і гіалуронову кислоту. Ці два БАДи відповідають за гарний вигляд нашої шкіри, тому часто їх упаковують в одну банку.

 • 4 хвилини
 • 3 вересня
Три хвилини здоров’я

64 (172) Псиліум: помічник для кишечника

Псиліум - це розчинне волокно, яке отримують із лушпиння насіння рослини Plantago ovata. Він родом з Індії та Пакистану. Зараз його в основному збирають у Китаї та Індії. Лушпиння перемелюють на порошок для створення добавок і продуктів, що містять псиліум.

В організмі псиліум поглинає воду і утворює в кишечнику драглисту масу. Вона створює об'єм, що сприяє безперешкодному просуванню відходів кишечником. 

Популярне цього тижня