Тема Подорожі

Завези мене

видавець: Ukraїner
Епізодів: 13

Слухати
Підписатись

Завези мене – перший Ukraїner-подкаст, що знайомить із місцями, які вам захочеться додати до списку обовʼязкових до відвідування. Кожен із сезонів розповідатиме про обрані місця, які ми вже дослідили в експедиціях та хочемо розповісти більше. Кожен із випусків подкасту може стати вашим особистим провідником до найцікавіших місцин. Ви звикли читати та дивитись Ukraїner, але тепер зможете нас також і послухати! В першому сезоні подорожуємо замками та фортецями України разом із запрошеними дикторами.

Слухайте у додатку

Епізоди 13

  • 40 хвилин
  • 15 лютого 2022
Завези мене

#8 Тараканівський форт і Київська фортеця: стратегії і таємниці військових лабіринтів \ Начитали учасники гурту ТНМК

Дві потужні оборонні споруди, зведені з невеликим розривом у часі під керівництвом одного інженера-фортифікатора. Тараканівський форт і Київська фортеця. Між ними менше ніж 500 км, але обидві мають дуже різні історії.

Тараканівський форт у ХIX столітті вражав усіх, зокрема передових фортифікаторів. Він був як військове містечко, надійно замасковане серед борщівника. Багато хто й досі дивується вишуканості архітектурних форм і оздоблення, якого годі було чекати від військової споруди. Що робило цю твердиню такою особливою й таємничою? Чому Тараканівський форт із сотнею казематів ледь не став складом для консервованих продуктів і чому він досі приваблює кінематографістів?

Оборонний комплекс на тисячу гектарів у середмісті столиці — це Київська фортеця. Чи у цьому секрет, що в такому масштабному укріпленні жодного разу не вели боїв? І чому це місце в XIX столітті було порятунком для одних і смертним вироком для інших?

Хтозна, якою б зараз була історична місцевість Києва, що зветься Печерськом, якби не прийняли одне стратегічне й безжальне рішення. Яке ж?

Про все це — у фінальному епізоді першого сезону подкасту «Завези мене». Чекайте на новий сезон вже незабаром!

Начитали — Фоззі та Фагот, гурт ТНМК
Сценаристка — Марія Шененко
Редакторка – Анна Яблучна
Режисерка – Катерина Полівчак
Продюсер – Костянтин Гузенко
Звукорежисер – Арам Супрун
Монтаж діалогів – Володимир Матвійчук
Проєктні менеджерки – Наталія Півторак та Софія Анжелюк
Обкладинка – Романа Рубан

  • 11 хвилин
  • 8 лютого 2022
Завези мене

#7 Кам’янець-Подільська фортеця: повітроплавання, оборонне минуле і реконструкція \ Начитала Катерина Павленко

У містечку Кам’янець-Подільський є середньовічна твердиня, що майже завжди виконувала оборонну функцію. Завдяки вигідному розташуванню їй вдалося вціліти до наших днів майже неушкодженою. Це — Кам’янець-Подільська фортеця. Споруда, в стінах якої тепер поєднується минуле та сучасність.

За чий кошт звели одну з веж фортеці? Хто з відомих українських повстанців був ув’язнений тут аж тричі? Завдяки чому гості Кам’янець-Подільської фортеці можуть відчути атмосферу давнини?

Слухайте в новому епізоді подкасту «Завези мене».

Начитала – Катерина Павленко
Сценаристка – Марія Шененко
Редакторка – Анна Яблучна
Режисерка – Катерина Полівчак
Продюсер – Костянтин Гузенко
Звукорежисер – Арам Супрун
Монтаж діалогів – Володимир Матвійчук
Проєктні менеджерки – Наталія Півторак та Софія Анжелюк
Обкладинка – Романа Рубан

Партнер запису — студія Izone Media

  • 7 хвилин
  • 1 лютого 2022
Завези мене

Бакота: безкрайнє штучне море на місці десятків сіл

Безкрайнє штучне море посеред Поділля сьогодні є популярною локацією, яка вабить до себе туристів з усіх куточків України та з-за її меж.

Локація, відома сьогодні як Бакота, за радянських часів була населена майже трьома десятками сіл, які опинилися під водою разом із хатами й подвір'ями, городами та садами, цвинтарями й церквами.

Хто, коли й навіщо затопив понад півтори тисячі гектарів родючих земель із неймовірними кліматичними умовами у цій долині на Дністрі — слухайте у новому епізоді подкасту «Завези мене».

Начитав — Дмитро Денисов
Сценаристка — Софія Анжелюк
Редакторка — Вікторія Бега
Режисерка — Катерина Полівчак
Звукорежисерка — Анастасія Климова
Продюсер — Костянтин Гузенко
Проджект менеджерки — Наталя Півторак, Софія Анжелюк
Дизайн обкладинки — Романа Рубан
Партнер запису — студія «IZONE MEDIA»

  • 46 хвилин
  • 29 січня 2022
Завези мене

Село Мошни: піший маршрут від церкви до ранчо \ Спецсезон «Маршрути Україною»

У спецсезоні подкастів «Маршрути Україною» актор та ютуб-блогер Віталій Гордієнко мандрує різними куточками країни. Долаючи маршрути пішки, автівкою чи човном, він шукає історії про цікаві місця. Цього разу Віталій пішки обійшов село, про яке мало хто чув, але яке здивує кількістю історичних місць і пам’яток.

Мошни розташовані за 30 км від Черкас. Оточене гірським хребтом, лісами та двома річками, село зачарує не тільки природою. Сюди варто приїхати, щоб зайти в церкву, будівля якої поєднує різні релігії світу, на власні очі побачити дерев’яний будинок Владислава Городецького і покататися на конях, яких врятували від забою і тепер доглядають на ранчо. У Мошнах що не вулиця, то архітектурна пам’ятка.

Навіщо селяни вручну вирили нове русло річки? Чому в одному селі є і православна церква, і римо-католицький костел? Чи правда, що в міському музеї Шевченка стоїть справжнє ліжко, на якому спав Кобзар?

Начитав — Віталій Гордієнко
Сценарист — Валерія Пасічник
Редакторка — Анна Яблучна
Продюсерка — Катерина Полівчак
Звукорежисерка та саунддизайнерка — Любов Гук

Партнер запису — IZONE Media
Спецсезон створений за підтримки UNDP

Нові подкасти

Популярне цього тижня