Куншт

Епізоди: 284

Куншт – це науково-популярне медіа kunsht.com.ua та платформа для створення проєктів про науку та технології. Команда Куншт щороку готує програми про науку на книжкових ярмарках та фестивалях. Куншт створює науково-популярні подкасти, виставки, події та мультимедійні матеріали.

Подкасти


Епізоди 284

  • 11 хвилин
  • 2 дні тому
Буде тобі наука

Чому люди вірять тарологам? / Начитав КилимМен (Влад Курочка)

З початком повномасштабного вторгнення наше бажання дізнатися майбутнє та страх невідомості значно посилилися. Разом з цим збільшився й інтерес до прогнозів астрологів, тарологів і ворожок. Чому люди довіряють розкладам карт і чому це може бути небезпечно?

Читати матеріал

Слухайти новий трек Kalush Orchestra «Ushme Uturbe»

Підтримати Куншт

  • 57 хвилин
  • 4 дні тому
Проєкт інтелект

Епізод 4. Штучний інтелект: психотерапія без психотерапевта

Замість ворожок і психотерапевтів люди зараз звертаються до ChatGPT. Чи може штучний інтелект замінити психотерапевта? Як в Україні діагностують діабет за знімком ока і як мобільний додаток може допомогти людям із розладом дефіциту уваги з гіперактивністю? Обговорюємо українські та світові розробки у медицині.

Ведучі подкасту: Андрій Бродецький, журналіст, автор блогу «Технології, медіа та суспільство»; Сергій Купрієнко, керівник команди з розробки штучного інтелекту компанії SQUAD; Олександр Гончар, спеціаліст зі штучного інтелекту, партнер в компанії Neurons Lab.

«Проєкт інтелект» на ютубі.

Проєкт створений у співпраці «Куншт» і SQUAD.

  • 15 хвилин
  • 18 травня
Буде тобі наука

Як депортація 1944 року змінила кримських татар? / Начитав Рустем Халілов

«Таке відчуття, ніби ти жаба й усім огидно тебе брати в руки й навіть дивитися бридко», – згадує Шефіка Абдураманова своє дитинство в Узбекистані, куди зокрема переселяли кримських татар 18 травня 1944 року. Під час та в перші роки після депортації із Криму в Середню Азію та в окремі регіони Росії загинуло близько 40% кримськотатарського населення. Серед них — мати героїні нашої історії Мурвет Баїрової.

Чому радянська влада пересилила цілий народ і як це випробування посприяло гуртуванню кримських татар? Слухайте в матеріалі Романа Кабачія про депортацію кримців, детатаризацію Криму й довгий шлях додому.

Читати матеріал

Підтримати Куншт

  • 10 хвилин
  • 14 травня
Буде тобі наука

Чому електроенергія така зручна у використанні? / Начитала Соня Сотник

Чому саме електроенергія стала такою поширеною та що робить її зручною для нашого використання?

Цей матеріал створено за підтримки бренду YASNO, який постачає електроенергію більш як трьом мільйонам українців. Ми звикли, що електрика у розетках є завжди. Та обстріли енергетичної системи показали, що це не так. Проте завдяки зусиллям енергетиків українські домівки отримували струм навіть у найважчі часи. У цій серії подкастів разом з YASNO ми пояснюємо, як працює енергосистема України й чому без електроенергії неможливий сучасний світ.

Читати матеріал

Підтримати Куншт

Нові подкасти

Популярне цього тижня