Тема Музыка

АШОШ

Эпизодов: 73

Слушать
Подписаться

Еженедельный подкаст о музыке от композиторов Алексея Шмурака и Олега Шпудейко. Как слушать и понимать музыку. Просто о сложном

Слушайте в приложении

Эпизоды 73

  • 78 минут
  • 11 января
АШОШ

Лекція про грув

1 січня АШ запросили прочитати лекцію на новорічній вечірці. АШ не злякався і прочитав. Як гравітація і еволюція визначили тілесне відчуття музики? Як музична індустрія поступово пристосувалася до потреб людського тіла? Приклади з Палестрини, Генделя, Моцарта, Лігеті, Ксенакіса, Фуррера, та, звичайно, з Євробачення.

--- Send in a voice message: https://anchor.fm/ashosh/message 

  • 45 минут
  • 22 октября
АШОШ

Дискусії, Dreamscape і словесні описи музики

ОШ і АШ діляться досвідом про дискусії із західними кураторами, музикантами і журналістами про війну і культурний аспект. АШ розповідає про проєкт Dreamscape і закликає слухачів подкасту поділитися музикою і звуковим досвідом, які допомагали і допомагають їм під час війни, евакуацій, укриття, еміграції. Яка акустична екологія війни у різних місцях? Люди емпірично проживають кожний свою історію війни. Чи потрібний словесний опис музики? Як економічна система і інформаційний тиск змушує музикантів і промоутерів "висмоктувати з пальця" описи до релізів? Як про свою музику говорили Ксенакіс і Сильвестров? Соціальні мережі різко збільшили роль ідентичність артиста. АШ закликає музикантів не соромитися говорити про себе і свою музику. А про ОШ негідники знову пишуть, що він досі робить "ембіент".

--- Send in a voice message: https://anchor.fm/ashosh/message

  • 45 минут
  • 15 октября
АШОШ

Перезапуск

Чим займалися АШ і ОШ останні 7 місяців? Чому вирішили перевести подкаст АШОШ на українську, якою володіємо дуже посередньо? Нам не вистачає якісного україномовного продукту в області дослідження і популяризації музики: як ми можемо допомогти вирішити це? Анонс: з жовтня пересилаємо половину грошей від патронів на фонд підтримки музикантів, які служать в ЗСУ. А також АШ і ОШ просять патронів і слухачів прислати в Телеграм-чат АШОШ теми для обговорення для наступних випусків. Пасхалка для фанатів: в кінці випуску звична музика заставки звучить не лише декілька десятків секунд, як завжди, а до самого кінця: заради цього вартувало перезапустити подкаст.


--- Send in a voice message: https://anchor.fm/ashosh/message

  • 45 минут
  • 22 февраля
АШОШ

Композиторская техника

Как и почему универсальная композиторская техника прошлого сменилась предельной специализацией современности? В чем заключается техника создания музыки: в сочинении мелодии, в оригинальности фактуры и звучания, в использовании различных инструментов и спецэффектов? Какую роль для композитора играет дистанцирование от материала, языка, стиля, жанра? В чем сходство Малера и Толкина? Быстрое сочинение — признак техники или аматорства? Должен ли автор музыки сохранять свои методы или обновлять их, держа руку на пульсе времени? Об этом и многом другом в свежем выпуске подкаста от композиторов АШ и ОШ.

Подборка ссылок по темам этого выпуска на нашем Patreon

Влог АШОШ

Телеграм-канал АШОШ:

Новые подкасты

Популярно на этой неделе