Babel

Епізоди: 45

Подкасти


Епізоди 40

  • 37 хвилин
  • 18 квітня 2022
Напалм

Окупація. Втеча зі Старобільська. ФСБ. Німеччина

Мешканку Старобільська Настю війна застала в рідному місті. Вона бачила, як через кордон їдуть танки окупантів із буквами Z, як у місті знімали українські прапори та заміняли гривні на рублі в банках. Потім російськи солдати почали ходити по домівках та шукати тих, хто воював за Україну, а у цивільних відбирати телефони. Настя вирішила вибратися з окупації, але шлях в Україну вже був перекритий ― у Луганській області тривали важкі бої. Тож Настя з відчаю поїхала через росію, витримала два допити від ФСБ та, нарешті, добралася до Європи. Про окупацію, свій шлях та війну Настя розказала в дев’ятому випуску подкаста «Напалм»
  • 39 хвилин
  • 5 квітня 2022
Напалм

Застрягла у Нью-Йорку через війну. Аліна Довженко

«Люди з громадянством росії мають більше шансів отримати політичний притулок у Штатах». У березні президент США Джо Байден пообіцяв, що його країна зустрічатиме біженців з України «з обіймами». Але насправді обійми не відчуваються –– на кордоні з Мексикою утворюються великі черги з українців, які бажають потрапити хоча б до своїх родичів у США. Ті українці, які опинилися в Штатах на початку війни, досі очікують на процедуру тимчасового статусу захисту, який дозволяє перебувати у США 18 місяців і працювати. В цьому випуску «Напалму» digital marketing manager з Києва Аліна Довженко розповідає, як це — застрягти в Нью-Йорку і бути (майже) біженкою у США

  • 40 хвилин
  • 30 березня 2022
Напалм

«Кожна атака ― це 20, 40, 50 загиблих російських солдат». Сергій Гайдай

Місто Рубіжне подібне до Мариуполя ― його постійно обстрілюють, воно майже все зруйновано, а люди ховаються у підвалах. Така ж ситуація і з містом Щастя. Там окупанти знищили понад 80% інфраструктури, зупинили ТЕЦ і не випускають людей. Сєвєродонецьк, Лисичанск, Попасну поливають «Градами». У цьому випуску голова Луганської області Сергій Гайдай розповідає про окуповані міста, гуманітарну ситуацію, війну та луганців

  • 29 хвилин
  • 28 березня 2022
Напалм

«Ці падлюки мене не виженуть». Антон Слєпаков, який залишився в Києві

Фронтмен гуртів «Я и Друг Мой Грузовик», «НеГрузовики», «Вагоновожатые» Антон Слєпаков від початку війни вирішив, що з Києва  не поїде. Разом зі своїм другом він створив проєкт Warнякання — вірші під музику. За них Антон збирає донати, які передає волонтерам. Про те, як змінився Київ, про людей, музику і музику на війні — у свіжому випуску «Напалму»

Популярне цього тижня