Все эпизоды "Сирена"

Радость: он пал! Проживаем войну

 • Общество
 • 21 минута
 • 20 апреля 2022

Слушать

Фотограф «Ґрат» Стас Юрченко побывал в постоккупационом Чернигове и наблюдал, как разбирают завалы разрушенных домов и разбомбленных улиц. Местные жители рассказывают о том, как переживают потери. На пепелище они вспоминают о строительстве и обустройстве разрушенного теперь храма, собственного дома и сада. Они грустят по домашним животным, которые погибли и радуются выжившим. В городе восстанавливают коммуникации, возвращается привычный быт, разрушенный войной. Людям не хватает слов, чтобы рассказать о том, что им пришлось пережить под оккупацией.

Продюсерка: Анна Кравець

Материал Стаса Юрченко

Фото:Стас Юрченко

Обложка: Ганна Щербина (авторка идеи Анастасия Вандышева)

Теги


Слушайте в приложении

Сирена: другие эпизоды

 • 32 минуты
 • 24 января
Сирена

Піонертабір для дорослих. Як росіяни викрадали людей у Херсоні

Під час окупації Херсона російські військові та спецслужби тримали у полоні сотні місцевих. Вони викрадали людей з дому та з вулиці та облаштовували катівні у херсонських ізоляторах. Цей випуск – про те, як росіяни намагались встановити владу та схиляти до співпраці через насилля та залякування. Потерпілі розповідають журналістові Олексію Аруняну, що довелося пережити у полоні.

Продюсерка Анна Кравець

Матеріал Олексія Аруняна

Фото: Ніна Ляшонок

Обкладинка: Ганна Щербина

 • 28 минут
 • 23 декабря
Сирена

У нас у всіх провал у пам’яті. Чорнобаївка в окупації

Чи очікували чорнобаївчани війни? Що робили, коли додому дістався наступ російських військ? Чому не виїхали з Чорнобаївки, попри обстріли та окупацію, як жили усі ці місяці – вони розказали «Ґратам» після звільнення села під Херсоном, котре за час війни стало мемом в українському інтернеті та символом невдач росіян.

Продюсерка Анна Кравець

Матеріал Олексія Аруняна та Максима Каменєва

Фото: Ніна Ляшонок

Обкладинка: Ганна Щербина

 • 25 минут
 • 2 декабря
Сирена

Таких почуттів у мене ще не було і, певне, вже не буде

Що говорили одне одному херсонці, котрі лишилися в місті, замість привітання? Що робити, коли розморожуються холодильники? Журналіст Олексій Арунян відвідав щойно звільнений Херсон. Херсонці розповідають йому, як пережили 9 місяців окупації в очікуванні. Про страх і недовіру, гуманітарну ситуацію, харчі й валюту, виживання і надію. Як раділи і святкували повернення Херсона до України, згадуючи весь репертуар народних пісень. Однак війна продовжується і містян закликають евакуюватися, аби уникнути обстрілів з лівого берега, та багато хто не готові. 

Продюсерка: Анна Кравець
Матеріал Олексія Аруняна
Фото: Ніна Ляшонок
Обкладинка: Ганна Щербина (авторка ідеї Анастасія Вандишева)

 • 27 минут
 • 3 ноября
Сирена

Все йде під нуль. Евакуація

Журналіст і фотограф Стас Юрченко на початку осені знімав евакуацію з Донеччини. Обов’язкову для всіх, її допомагають організувати держава та місцеві служби. Однак багато хто з місцевих не хочуть, або бояться виїздити в евакуацію. Рідний дім, хай може й холодний та посічений снарядами, часто здається більш звичним і безпечним, ніж стрибок у невідоме.  Чому люди лишаються попри постійну загрозу життю? Що допомагає їм проживати своє життя в таких умовах щодня? Коли входить у дію “вирішальний аргумент”, щоб їхати?

 

Продюсерка: Анна Кравець
Матеріал Стаса Юрченка
Фото: Стас Юрченко
Обкладинка: Ганна Щербина (авторка ідеї Анастасія Вандишева)

Новые подкасты

Популярно на этой неделе