Все эпизоды "Без оголошення війни"

Карибська криза 1962 року — світ на порозі ядерної війни. Союз поступився і втратив набагато більше, ніж міг собі уявити

 • Общество
 • 32 минуты
 • 6 июня 2022

Слушать

Карибська криза 1962 року — момент, коли світ стояв на порозі ядерної війни. Детально розповідаємо, як і чому до цього дійшло і що цьому запобігло. А ще — неочікуваний факт про Хрущова: він, виявляється, майстер метафор. Але метафори не допомогли: СРСР здав позиції, Хрущов найближчим часом здасть свій пост. Ще один факт: розвитку космічної галузі допомогла саме ядерна зброя. Звісно ж, говоримо про Карибську кризу у контексті сьогоднішніх подій і постійних погроз путіна застосувати ядерну зброю в Україні.  

А ще — у нас з’явився партнер подкасту! Уху! Це український бренд Ajax Systems, який вже більше десяти років створює сучасні системи безпеки. Детальніше про Ajax — за посиланнями: Слушайте в приложении

Без оголошення війни: другие эпизоды

 • 35 минут
 • 18 часов назад
Без оголошення війни

Оленівка — це нова Катинь: згадуємо, як 80 років тому СРСР знищив тисячі польських офіцерів

Трагедія в Оленівці — шок для України: російська армія вбила 50 українських військовополонених і намагалась приховати власний злочин, перекидаючи вину на ЗСУ. Подібне в історії траплялось і раніше: у 1940 році радянські війська вбили тисячі польських офіцерів, що перебували у полоні. Події того часу отримали назву Катинський розстріл. Багато багато років Союз намагався перекинути вину на німців чи взагалі приховувати свій злочин, видумуючи різні приводи. На з'ясування правди пішов не один рік. У новому випуску ми згадуємо події того часу, щоб показати: росія не змінюється. 

 • 34 минуты
 • 3 дня назад
Без оголошення війни

Нагірний Карабах — чому за нього воює Азейбарджан? До чого тут Вірменія? Чим усе закінчиться?

Цей випуск про Нагірний Карабах. Ця територія була у нашому полі зору у 2022 році, війна тривала шість тижнів, від чого і отримала свою назву (насправді 44 дні). Ми спробували дослідити причину війни за цю територію, розповіли про вплив різних країн світу протягом останніх ста років на регіон та дали відповідь: буде ще війна чи ні. 

 • 50 минут
 • 5 дней назад
Без оголошення війни

Арабо-ізраїльський конфлікт: пояснюємо, що це таке і чому війна не закінчується

На початку серпня на Близькому сході було неспокійно: в сторону Ізраїлю полетіли ракети. "Залізний купол" свою справу зробив, Ізраїль атакував у відповідь. У новому випуску ми намагаємось пояснити, чому у цьому регіоні завжди неспокійно і чому така ситуація буде і надалі. І, звичайно ж, проводимо паралелі з Україною, якій частина експертів пророкує схожий сценарій життя — життя у війні. 

 • 43 минуты
 • 5 августа
Без оголошення війни

Сербія і Косово: чи варто чекати війни на Балканах?

Сербія та Косово — загострення у центрі Європи. Ми розповідаємо історію конфлікту і те, чим він може закінчитись: чекати війни чи ні. А також пояснюємо, чому це небезпечний прецедент для Європи і пояснюємо чому, наприклад, Україна не визнає Косово. 

Рекомендуємо також послухати випуск про Китай і Тайвань.  

Популярно на этой неделе