Українська правда

Епізоди: 473

Українська правда – незалежне інтернет-видання, яке висвітлює суспільно-політичні та економічні події в Україні

Подкасти


Епізоди 473

  • 57 хвилин
  • 5 годин тому
Кляті питання

Підрив Каховської ГЕС, шо відбувається у Херсоні, активізація Запорізького фронту — головне про війну за тиждень

Кожного тижня автор подкасту "Кляті питання" Федір Попадюк розпитує заступника головного редактора "Української правди" Євгена Будерацького останні важливі події повномасштабної війни з Росією та ситуацію на фронтах.

У новому епізоді говоримо про відчуття Євгена Будерацького від побаченого у Херсоні після катастрофи на Каховській ГЕС, про різні версії щодо руйнації Каховської ГЕС та чому версія підриву росіянами найімовірніша, а також про початок контрнаступу та активізацію Запорізького напрямку. 

Долучайтесь до "Клубу УП": https://club.pravda.com.ua/?utm_source=main&utm_campaign=pravda_button_ukr

Пропонуйте ваші теми для епізодів: https://t.me/UkrPravdaQuestionsBot

Дивіться на нас у форматі відео: https://www.youtube.com/watch?v=Vm1UJ-7ozKQ&t=4

Читайте нас у твітері: https://twitter.com/UP_Podcasts

Підписуйтесь на YouTube з нашими подкастами: https://www.youtube.com/@up_podcasts

  • 33 хвилини
  • 1 день тому
Хроніки економіки

Не минуло й півтора року: як держава відбирає системний банк у Фрідмана та Авена

Наприкінці травня Верховна Рада з другої спроби ухвалила вже другий закон, який має забезпечити проведення націоналізації “Сенс Банку” (до 1 грудня 2022 року - “Альфа-Банку”) Михайла Фрідмана та Пьотра Авена.

“Сенс” - десятий за активами банк в Україні, у якому обслуговуються майже 3 мільйони наших громадян. Банк має сильні позиції на роздрібному ринку та навіть був одним з перших посередників, через які можна купити військові облігації у “Дії”.

Пригадуємо, як політики та регулятор йшли до націоналізації, за що проти нинішніх власників банку запровадили санкції, а також розмірковуємо про те, навіщо державі вже п'ятий банк.

Детальніше про те, як саме буде відбуватися націоналізація “Сенс Банку” можете прочитати у статті ЕП: https://www.epravda.com.ua/publications/2023/05/31/700669/ 

Підтримати купівлю пікапів для передової: https://www.pravda.com.ua/cdn/cd1/pickup/ 

Клуб УП: https://club.pravda.com.ua/ 

  • 35 хвилин
  • 2 дні тому
(не)Безпечна країна

Андрій Юсов, ГУР: "Від початку вторгнення вдалось повернути майже 2500 полонених захисників і захисниць"

«Попри Женевські конвенції, які зазначають, що повернення полонених відбувається після завершення бойових дій, Україна не чекає перемоги, не чекає завершення війни, а повертає вже зараз. Від початку повномасштабного вторгнення майже 2 500 полонених наших захисників і захисниць вдалося повернути. Це серйозні цифри, але, тим не менше, роботи треба зробити ще дуже й дуже багато».

Чому у багатьох людей, які знаходяться в полоні, формально є статус «безвісти зниклий»? Та як сьогодні проводиться робота щодо повернення українських захисників з полону?

У новому епізоді подкасту "(не) Безпечна країна", з його незмінною ведучою Аліною Фроловою, говоримо про повернення українських військовополонених, роботу Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, а також про тактику росіян в обстрілах столиці України, про запаси та ракетний потенціал рф, про легіон «Свобода росії», конфлікти всередині рф, про Білорусь та Лукашенка, про діяльність ГУР.

Розмова з Андрієм Юсовим – представником Головного управління розвідки Міноборони України, керівником робочої групи з питань взаємодії зі ЗМІ і родичами полонених захисників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

  • 47 хвилин
  • 2 дні тому
Головна обсерваторія

Добре слово про Covid-19. Як пандемія відкрила нові можливості в науці та медицині

Всього три роки тому в Україні та світі не було важливіших тем, ніж пандемія Covid-19. Сьогодні про цю хворобу майже ніхто не говорить, якщо не брати до уваги фахівців.

Очевидне пояснення полягає в тому, що минулого року в Україні почалася повномасштабна війна. Вона затьмарила навіть таку зовсім непересічну катастрофу, як пандемія раніше невідомого інфекційного захворювання.

Друга, значно більш оптимістична причина полягає в тому, що ще до початку повномасштабної війни пандемія стала вже не такою страшною. Головним чином тому, що науковці створили вакцини і терапевтичні препарати для боротьби з Covid-19.

Нова коронавірусна інфекція з'явилася в 2019-му році, а перші вакцини були схвалені вже в кінці наступного року. Сьогодні їх стільки є різних, що на руках давно не вистачає пальців, аби порахувати всі.

Для боротьби з коронавірусною інфекцією були створені перші в історії вакцини на основі РНК-технології. Але цю технологію можна використати для того, щоб створити вакцини проти інших хвороб, проти яких хорошого захисту досі не існує.

Про перспективи і можливості, які відкрила пандемія коронавірусної інфекції, в черговому випуску "Головної обсерваторії" ми поговоримо з Іваном Кондратовим, старшим науковим співробітником Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії ім. В. П. Кухаря НАН України та головою відділу медичної хімії компанії ЄНАМІН.

Популярне цього тижня