Все эпизоды "Без оголошення війни"

росія бомбить українські міста. Це спроба «зламати» людей і тиснути на уряд. Пояснюємо на прикладі Другої світової

 • Общество
 • 43 минуты
 • 4 июля 2022

Слушать

За останні два тижні по українським містам випущено більше сотні ракет, обстріли прикордонних міст, як от Харків та Миколаїв, майже не стихають. РФ продовжує брехати, що стріляє по військовим об'єктам, але це звісно ж неправда: ракети одна за одною падають на будинки та ТЦ, число жертв серед цивільного населення — величезне. На нашу думку, дії рф можна пояснити наступним чином: вони хочуть зламати впевненість цивільного населення, щоб ті тиснули на уряд і просили здатись. Ефект зворотній, але путін, як великий любитель історії, у це вірить. Ми згадуємо на прикладі Другої світової, а саме бомбардуванні Британії, на чому заснована тактика росії. 

А ще — у нас крутий партнер подкасту! Уху! Це український бренд Ajax Systems, який вже більше десяти років створює сучасні системи безпеки. Детальніше про Ajax — за посиланнями:Слушайте в приложении

Без оголошення війни: другие эпизоды

 • 35 минут
 • 18 часов назад
Без оголошення війни

Оленівка — це нова Катинь: згадуємо, як 80 років тому СРСР знищив тисячі польських офіцерів

Трагедія в Оленівці — шок для України: російська армія вбила 50 українських військовополонених і намагалась приховати власний злочин, перекидаючи вину на ЗСУ. Подібне в історії траплялось і раніше: у 1940 році радянські війська вбили тисячі польських офіцерів, що перебували у полоні. Події того часу отримали назву Катинський розстріл. Багато багато років Союз намагався перекинути вину на німців чи взагалі приховувати свій злочин, видумуючи різні приводи. На з'ясування правди пішов не один рік. У новому випуску ми згадуємо події того часу, щоб показати: росія не змінюється. 

 • 34 минуты
 • 3 дня назад
Без оголошення війни

Нагірний Карабах — чому за нього воює Азейбарджан? До чого тут Вірменія? Чим усе закінчиться?

Цей випуск про Нагірний Карабах. Ця територія була у нашому полі зору у 2022 році, війна тривала шість тижнів, від чого і отримала свою назву (насправді 44 дні). Ми спробували дослідити причину війни за цю територію, розповіли про вплив різних країн світу протягом останніх ста років на регіон та дали відповідь: буде ще війна чи ні. 

 • 50 минут
 • 5 дней назад
Без оголошення війни

Арабо-ізраїльський конфлікт: пояснюємо, що це таке і чому війна не закінчується

На початку серпня на Близькому сході було неспокійно: в сторону Ізраїлю полетіли ракети. "Залізний купол" свою справу зробив, Ізраїль атакував у відповідь. У новому випуску ми намагаємось пояснити, чому у цьому регіоні завжди неспокійно і чому така ситуація буде і надалі. І, звичайно ж, проводимо паралелі з Україною, якій частина експертів пророкує схожий сценарій життя — життя у війні. 

 • 43 минуты
 • 5 августа
Без оголошення війни

Сербія і Косово: чи варто чекати війни на Балканах?

Сербія та Косово — загострення у центрі Європи. Ми розповідаємо історію конфлікту і те, чим він може закінчитись: чекати війни чи ні. А також пояснюємо, чому це небезпечний прецедент для Європи і пояснюємо чому, наприклад, Україна не визнає Косово. 

Рекомендуємо також послухати випуск про Китай і Тайвань.  

Популярно на этой неделе