Всі епізоди "Сирена"

Таких почуттів у мене ще не було і, певне, вже не буде

 • Суспільство
 • 25 хвилин
 • 2 грудня 2022

Слухати

Що говорили одне одному херсонці, котрі лишилися в місті, замість привітання? Що робити, коли розморожуються холодильники? Журналіст Олексій Арунян відвідав щойно звільнений Херсон. Херсонці розповідають йому, як пережили 9 місяців окупації в очікуванні. Про страх і недовіру, гуманітарну ситуацію, харчі й валюту, виживання і надію. Як раділи і святкували повернення Херсона до України, згадуючи весь репертуар народних пісень. Однак війна продовжується і містян закликають евакуюватися, аби уникнути обстрілів з лівого берега, та багато хто не готові. 

Продюсерка: Анна Кравець
Матеріал Олексія Аруняна
Фото: Ніна Ляшонок
Обкладинка: Ганна Щербина (авторка ідеї Анастасія Вандишева)

Теги


Слухайте у додатку

Сирена: інші епізоди

 • 32 хвилини
 • 24 січня
Сирена

Піонертабір для дорослих. Як росіяни викрадали людей у Херсоні

Під час окупації Херсона російські військові та спецслужби тримали у полоні сотні місцевих. Вони викрадали людей з дому та з вулиці та облаштовували катівні у херсонських ізоляторах. Цей випуск – про те, як росіяни намагались встановити владу та схиляти до співпраці через насилля та залякування. Потерпілі розповідають журналістові Олексію Аруняну, що довелося пережити у полоні.

Продюсерка Анна Кравець

Матеріал Олексія Аруняна

Фото: Ніна Ляшонок

Обкладинка: Ганна Щербина

 

 • 28 хвилин
 • 23 грудня
Сирена

У нас у всіх провал у пам’яті. Чорнобаївка в окупації

Чи очікували чорнобаївчани війни? Що робили, коли додому дістався наступ російських військ? Чому не виїхали з Чорнобаївки, попри обстріли та окупацію, як жили усі ці місяці – вони розказали «Ґратам» після звільнення села під Херсоном, котре за час війни стало мемом в українському інтернеті та символом невдач росіян.

Продюсерка Анна Кравець

Матеріал Олексія Аруняна та Максима Каменєва

Фото: Ніна Ляшонок

Обкладинка: Ганна Щербина

 • 27 хвилин
 • 3 листопада
Сирена

Все йде під нуль. Евакуація

Журналіст і фотограф Стас Юрченко на початку осені знімав евакуацію з Донеччини. Обов’язкову для всіх, її допомагають організувати держава та місцеві служби. Однак багато хто з місцевих не хочуть, або бояться виїздити в евакуацію. Рідний дім, хай може й холодний та посічений снарядами, часто здається більш звичним і безпечним, ніж стрибок у невідоме.  Чому люди лишаються попри постійну загрозу життю? Що допомагає їм проживати своє життя в таких умовах щодня? Коли входить у дію “вирішальний аргумент”, щоб їхати?

 

Продюсерка: Анна Кравець
Матеріал Стаса Юрченка
Фото: Стас Юрченко
Обкладинка: Ганна Щербина (авторка ідеї Анастасія Вандишева)

 • 34 хвилини
 • 28 серпня
Сирена

Наші серця великі. Роми тікають від війни на Закарпаття

Більшість українських ромів проживають на Закарпатті. Вже півроку як сюди ж тікають від війни сотні ромських сімей із зони бойових дій. Ромські переселенки та переселенці скаржаться, що дорогою стикаються з дискримінацією: волонтери відмовляються надавати їжу, а провідники не пускають до потягів. Журналіст «Ґратів» Олексій Арунян вирушив на Закарпаття, аби дізнатись, що пережили ромські сім'ї, як облаштовуються на новому місці та мріють про повернення додому.

Продюсерка: Анна Кравець

Матеріал Олексія Аруняна та Ганни Соколової

Фото: Вальдемар Татарчук

Обкладинка: Ганна Щербина (авторка ідеї Анастасія Вандишева)

Нові подкасти

Популярне цього тижня