Всі епізоди "Неизвестная история"

Окупація під маскою звільнення: як в 1939 році СРСР захоплював Західну Україну

  • Історія
  • 15 березня 2021

Слухати

80 років тому СРСР окупував Східну Польщу разом з українським і білоруським населенням. Кремль обіграв це як «звільнення», пригорнув під своє крило набуті землі, а потім «подарував» їх Києву і Мінську.
Як насправді відбувалося «звільнення», наскільки подорожчали продукти і змінилася якість життя після приходу СРСР, які методи пропаганди використовувалися — дивіться в новому відео НВ.
Проект реалізується за підтримки Content Fund.

Теги


Слухайте у додатку

Неизвестная история: інші епізоди

  • 11 хвилин
  • 15 березня 2021
Неизвестная история

«Сексуальний пам’ятник» і діаманти в подарунок: як святкували 300-річчя Переяславської ради

У 1954 році в СРСР помпезно відсвяткували 300-річчя Переяславської ради, яку радянська Москва вирішила трактувати як акт«возз'єднання» України і Росії. Урочистості стали першими настільки масштабними в історії Союзу
.Тоді в Києві, Львові та Москві пройшли військові паради, а по всій країні - масові гуляння, що розтягнулися на пів місяця.У цей же час в степовому таборі біля селища Кенгір в Казахстані спалахнуло повстання в’язнів. Близько половини з них були українцями — без малого 10 тисяч людей.
Майже всі сиділи за політичними статтями. На що і на кого витрачалися мільйони рублів під час святкування і чому навколо пам’ятника в Переяславі виник скандал — у нашому подкасті
Проект реалізується за підтримки Content Fund.

  • 10 хвилин
  • 15 березня 2021
Неизвестная история

Український Нью-Йорк. Звідки на Донбасі взялося місто-тезка американського мегаполісу

У лютому 2021 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про перейменування селища Новгородське Донецької області в Нью-Йорк.Але це перейменування — не просто забаганка місцевих жителів: Новгородське і правда раніше так називалося. До 1951 року в радянській Україні жили справжні ньюйоркці. Вони жили б і довше, як і сам населений пункт, але місто спіткала сумна доля.
Хто і як заснував український Нью-Йорк і що з ним відбувалося протягом усіх цих років — розповідаємо в нашому подкасті.
Проект реалізується за підтримки Content Fund.

  • 11 хвилин
  • 15 березня 2021
Неизвестная история

Підкорити дерева, повернути річки. Як СРСР кинув виклик природі і намагався змінювати клімат

В СРСР результат, ентузіазм і підпорядкування вимагалися не лише від людей, але навіть і від природи. У голоді, на думку мешканців Кремля, було винне не керівництво країни і політика партії, а погода. Саме тому природа була зобов’язана підкоритися і видавати на-гора більше врожаю, а проблем створювати менше.
На які хитрощі йшли грунтознавці і як на підкорення природи вплинула смерть Сталіна - в нашому подкасті.
Проект реалізується за підтримки Content Fund.

  • 7 хвилин
  • 15 березня 2021
Неизвестная история

Лижі, танці, бридж. Як європейці шикували на курортах Західної України в 1930-х

«Для мешканців міст зима була найважчим і втраченим часом року. Лижі відкрили красу зими», — з таких слів починався польський рекламний буклет про 10-денне турне на поїзді «Лижі — танці - бридж», яке передбачало широку програму відпочинку.
Поїзд був дійсно шикарним: у ньому був навіть вагон-кінозал! У якийсь момент з’явився вираз «лижне безумство» — люди так захопилися зимовим видом спорту, що не звертали уваги на природні загрози та умови, і іноді це закінчувалося трагедіями.
Як європейці добиралися до лижних трас, скільки коштувала така поїздка і які лижі вважалися наймоднішими — у новому подкасті НВ.
Проект реалізується за підтримки Content Fund.

Нові подкасти

Популярне цього тижня