Всі епізоди "Намацальна медосвіта"

#11 Розмова з Севом Перельманом. Симуляційне навчання медичних фахівців і фахівчинь в Україні й Канаді

 • Здоров'я
 • 56 хвилин
 • 15 травня 2023

Слухати

Гостем одинадцятого епізоду став добрий друг нашого проєкту Сев Перельман, лікар (MD, MSc, CCFP(EM), FCFP(C), CHSE-A, CIPS), доцент університету Торонто (Канада), директор центру симуляційного навчання лікарні Mount Sinai. Розмову вів незмінний ведучий Михайло Винницький, соціолог, тренер і викладач НаУКМА. Переконані, що наші слухачі та слухачки вже знають Всеволода, тож ця розмова не залишить вас байдужими! Й особилво цей запис є для нас значимим, бо Всеволод прагнув записати цей епізод українською мовою, тож, будь ласка, підтримайте результат!🇺🇦

Цього разу співрозмовники обговорили: досвід проведення тренінгів з симуляційного навчання дистанційно, чи дійсно навчання в симуляційних центрах вкрай важливе для студентства медичних ЗВО, й багато іншого.


Нагадуємо, що Всеволод є одним з лекторів онлайн-курсу «Симуляційні підходи в медичній освіті». А ось вам і можливість безоплатно прослухати цей курс —> https://cutt.ly/G8PDOLy

Наприкінці епізоду Матвій Хренов у рубриці «‎Що ви там вже вичитали?!» або «‎Нащо мені ті книжки, я ж читав накази!» рекомендує звернути увагу на книгу «Біологія поведінки. Причини доброго і поганого в нас» —> https://bit.ly/3VWg6fM Автор книги Роберт Сапольскі — американський нейроендокринолог, професор біології, нейронауки й нейрохірургії в Стенфорді, науковий співробітник Національних музеїв Кенії. Ця книга буде цікавою всім, хто хоче дізнатися більше про людську поведінку.


Подкаст «‎Намацальна медосвіта»‎ створено командою україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти» в співпраці зі студією подкастів The Ukrainians.


Facebook — facebook.com/MedEduUkraine

YouTube — bit.ly/3UTD2v4

Наш сайт — bit.ly/3Mtu2sLСлухайте у додатку

Намацальна медосвіта: інші епізоди

 • 93 хвилини
 • 23 червня
Намацальна медосвіта

#14 Бонусний епізод: рефлексії двох сезонів подкасту / Розмова з Богданою Неборак. Людяність, гідність та наставництво крізь призму книг.

Друзі, слухаємо бонусний епізод другого сезону подкасту «Намацальна медосвіта», що складається з двох частин.

Ведучий подкасту Михайло Винницький, соціолог, тренер і викладач НаУКМА університет говорить з вже знайомими вам Матвієм Хреновим, співзасновником Українського центру охорони здоров’я, Дмитром Гуляєвим, керівником видавничих, дослідницьких та освітніх проєктів, ГО Українська асоціація боротьби з інсультом, а також з Анною-Веронікою Краснопольською, комунікаційницею та однією з ідейних натхненниць подкасту. У такому незвичному форматі співрозмовники діляться всім, що залишилося за кулісами підготовки подкасту.

З 40:25 на вас чекає розмова Матвія Хренова з Богданою Неборак українською журналісткою, юристкою, культурною менеджеркою, літературознавицею. Богдана та Матвій передусім сфокусувалися на трьох цінностях для медичних освітян: гідність, людяність, наставництво через призму книг:

🔸 гідність через роман Кадзуо Ішіґуро «Залишок дня» та книгу Френсіса Фукуями «Ідентичність. Потреба в гідності й політика скривдженості»

🔸 людяність у книзі Софі Оксанен «Собачий майданчик» та книзі Фредріка Бакмана «Чоловік на ім’я Уве»

🔸 наставництво разом з серією книг про Гаррі Поттера та романом «Непрості» Тараса Прохаська

У розмові також згадуються книги «І будуть люди», Джойсів «Улісс», «Тореадори з Васюківки», «Солодка Даруся» Марії Матіос, та «Спадщина» Ірини Вільде.

Подкаст «‎Намацальна медосвіта»‎ створено командою україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти» в співпраці зі студією подкастів The Ukrainians.

Щоб дізнатися більше про проєкт, шукайте нас на інших платформах:

 • 49 хвилин
 • 31 травня
Намацальна медосвіта

#13 Розмова з Іванкою Небор. Відновлення українських військових. Медосвіта в Україні та США.

У новому епізоді подкасту «‎Намацальна медосвіта» Михайло Винницький, соціолог, тренер і викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія» говорить з Іванкою Небор, засновницею та керівницею медичної платформи INgenius, хірургом-отоларингологом.


Співрозмовники передусім фокусуються на темі відновлення українських військових, які отримали травми внаслідок війни. Також зачепили й тему медичної освіти в Україні та в США, адже Іванка має досвід навчання в обох країнах.


Дивіться сюжет про місію американських реконструктивних хірургів Face to Face —> https://www.youtube.com/watch?v=ieVO4qDR0Sw 


Наприкінці епізоду Матвій Хренов у рубриці «‎Що ви там вже вичитали?!» або «‎Нащо мені ті книжки, я ж читав накази!» рекомендує книгу «Людина в пошуках справжнього сенсу» —> https://bit.ly/43a3CDT . У книзі автор Віктор Франкл описує жахливий досвід виживання у концтаборі, а також викладає основи логотерапії. Цю книгу варто читати всім українцям та українкам, враховуючи життєві обставини, в яких ми живемо через російсько-українську війну.


Подкаст «‎Намацальна медосвіта»‎ створено командою україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти» в співпраці зі студією подкастів The Ukrainians.


Facebook — facebook.com/MedEduUkraine 

YouTube — bit.ly/3UTD2v4

Наш сайт — bit.ly/3Mtu2sL

 • 53 хвилини
 • 22 травня
Намацальна медосвіта

#12 Розмова з Ольгою Бершадською. Культура освіти в Україні

У новому епізоді «‎Намацальної медосвіти» ведучий Михайло Винницький, соціолог, тренер і викладач НаУКМА, говорить з Ольгою Бершадською, освітньою тренеркою, викладачкою НаУКМА, освітньою консультанткою @UNICEF про роль викладачів і викладачок у навчанні людей, академічну доброчесність і про те як стати хорошим фасилітатором чи фасилітаторкою. Читайте роздуми Ольги про доброчесність тут: https://bit.ly/41WqzsS

Наприкінці епізоду ви почуєте вже звичну вам рубрику «‎МЗС», aka медицина, заснована на свідченнях, яку веде Дмитро Гуляєв, керівник видавничих, дослідницьких та освітніх проєктів, ГО @Українська Асоціація боротьби з інсультом.  Цього разу пан Дмитро говорить про те, як працює вже знайома нам медицина, заснована на свідченнях.

Читайте згадані у рубриці публікації:

🔸 Sackett, D. L., Rosenberg, W. M., Gray, J. M., Haynes, R. B., & Richardson, W. S. (1996). Evidence based medicine: what it is and what it isn't. Bmj, 312(7023), 71-72. 

🔸 Гуляєв, Д. (2021) Що не так з "доказовою інсультною медициною": Особисті міркування про медицину інсульту, засновану на наукових свідченнях, в Україні. Судинні захворювання головного мозку, №3-4, с.

🔸 Heneghan C., Badenoh D. Evidence-based medicine toolkit. BMJ Books, Blackwell Publishing, 2006, 2nd ed., 105 p. ISBN: 978-0-727-91841-3

🔸 Straus S., Glasziou P., Richardson W. S., R. Haynes B. Evidence-based medicine: How to practice and teach EBM. Elsevier, 2018, 5th ed., 336 p. eBook ISBN: 9780702062971; Paperback ISBN: 9780702062964

🔸 Greenhalgh T. How to read a paper. The basics of evidence-based medicine. 6th Edition, Wiley-Blackwell, 2019, 288 p. ISBN: 978-1-119-48474-5

🔸 CASP (Critical Appraisal Skills Programme) checklists. Контрольні переліки питань для оцінювання публікацій

🔸 Сторінка «Медицина, заснована на свідченнях»

Подкаст «‎Намацальна медосвіта»‎ створено командою україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти» в співпраці зі студією подкастів The Ukrainians.

Щоб дізнатися більше про проєкт, шукайте нас на інших платформах:

 • 64 хвилини
 • 6 травня
Намацальна медосвіта

#10 Розмова з Анастасією Леухіною. Впровадження життєздатних змін в охороні здоров'я і не тільки

У десятому епізоді подкасту «‎Намацальна медосвіта» на вас чекає прецікава розмова! Ведучий Михайло Винницький, соціолог, тренер і викладач НаУКМА, говорить з Анастасією Леухіною, незалежною фасилітаторкою, співзасновницею кампанії #пустітьвреанімацію, засновницею ГО Горизонталі, авторкою «‎Зовсім не страшної книги». 


Співрозмовники передусім фокусуються на темі впровадження життєздатних змін в охороні здоров'я, як продовжувати жити після втрати, а також чому емпатія важлива як для пацієнтів, так і для лікарів.


🔹Завантажуйте посібник «Людяність та емпатія в охороні здоров’я»: bit.ly/3WDKLgV 

🔹Купуйте «Зовсім не страшну книгу» Анастасії: non-scary.org/  

🔹Про професора Джона Коттера: bit.ly/3LyCaIy


Наприкінці епізоду ви почуєте вже звичну вам рубрику «‎МЗС», aka медицина, заснована на свідченнях, яку веде Дмитро Гуляєв, керівник видавничих, дослідницьких та освітніх проєктів, ГО @Українська Асоціація боротьби з інсультом. Цього разу пан Дмитро розмірковує, чи медицина інсульту в Україні заснована на свідченнях. Лінки на дослідження:

🔸Evolution of Evidence-Based Medicine in Stroke: bit.ly/3NEvVp7 

🔸Розвиток медицини інсульту, заснованої на наукових свідченнях (переклад українською вищеназваної статті): bit.ly/423gifu

🔸Якість (?!) «клінічних досліджень» лікувальних втручань при ішемічному інсульті, виконаних в Україні та опублікованих у провідних українських неврологічних журналах (пілотний систематичний огляд): bit.ly/3VBxAh9

🔸Ще раз щодо якості українських публікацій з судинної неврології: bit.ly/3LWbWky 

🔸Що не так з «доказовою інсультною медициною»: Особисті міркування про медицину інсульту, засновану на наукових свідченнях, в Україні bit.ly/3LvatAp


Подкаст «‎Намацальна медосвіта»‎ створено командою україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти» в співпраці зі студією подкастів The Ukrainians.


Facebook — facebook.com/MedEduUkraine

YouTube — bit.ly/3UTD2v4

Наш сайт — bit.ly/3Mtu2sL

Популярне цього тижня