Тема Культура

Український Культ

Епізодів: 11

Слухати
Підписатись

Що робить українську культуру такою цікавою? Якими є наші зв’язки з європейською та світовою культурою? Дізнаємось у розмовах з відомими експертками та експертами з української історії, літератури, мистецтва, філософії та кіно. Ми прагнемо зруйнувати міф про провінційність української культури. Підписуйтесь та відкривайте разом із нами нашу культурну традицію.
Подкаст створено командою Kult: Podcast на замовлення Суспільного. Автори та ведучі - викладачі Києво-Могилянської академії, літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко

Слухайте у додатку

Епізоди 11

  • 62 хвилини
  • 31 січня 2022
Український Культ

Домонтович: інтелект української літератури

Епізод про Віктора Петрова-Домонтовича - одного з найцікавіших українських письменників ХХ століття. Домонтович був письменником, мислителем, археологом та етнографом, біографістом і літературознавцем. Він часто стирав межі між науковим текстом і літературним: в його романи зашиті наукові трактати, а його літературознавчі розвідки породжували белетризовані біографії.
У тому, чому Домонтович такий важливий для української літератури, нам допоможе розібратися відомий український літературознавець, доцент кафедри літературознавства Києво-Могилянської академії Ростислав Семків.
Подкаст створено командою Kult: Podcast на замовлення Суспільного. Автори та ведучі - викладачі Києво-Могилянської академії, літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко.

  • 53 хвилини
  • 24 січня 2022
Український Культ

Тетяна Яблонська: людяний соцреалізм, віднайдена українськість

Епізод про Тетяну Яблонську, визнану українську художницю, яка стала класиком соцреалізму, але цікавилася українським народним мистецтвом. В радянські часи Яблонська отримала Сталінську премію, але через півстоліття, вже в незалежній Україні – звання Героя України. Тетяна Яблонська прожила довге життя у драматичні періоди радянської історії, але змогла не втратити ані таланту, ані радості від творчості. Про Тетяну Яблонську говоримо з Іриною Зайцевою, онукою художниці, упорядницею її книги “Щоденники, спогади, роздуми”.

Подкаст створено командою Kult: Podcast на замовлення Суспільного. Автори: літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко.

  • 54 хвилини
  • 17 січня 2022
Український Культ

Франко: живий, складний, епічний, ліричний

Епізод про Івана Франка - людину грандіозного синтезу та грандіозної боротьби. Дивимося на Франка як на живу людину – яка мала свої сумніви, коливання, розчарування та надії. Аналізуємо його віру у поступ, який поєднає вершини і низини, традицію і модерність, інтелігенцію та народ. Дивимося на його складний діалог з внутрішніми демонами, на прірву, яка відділяє візію прогресу від реальності народних мас.

Про живого, складного, епічного та ліричного Івана Франка, про «каменяра» і «некаменяра», говоримо з відомою українською літературознавицею, професоркою Тамарою Гундоровою.

Подкаст створено командою Kult: Podcast на замовлення Суспільного. Автори та ведучі: літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко.

  • 54 хвилини
  • 10 січня 2022
Український Культ

Соня Делоне: українські кольори французького аванґарду

Епізод про Соню Делоне - французьку художницю родом з України, співзасновницю симультанізму. Разом з чоловіком Робером Делоне вона показала, як колір може створювати об’єм та жити динамічним життям у просторі. Вона писала картини та створювала сукні-поеми, дизайнувала театральні костюми та звичайний жіночий  одяг - від купальників до хутряних шуб, а також працювала дизайнеркою тканин.  

Найвідоміші модні будинки в усьому світі й сьогодні використовують її знахідки. Про Соню Делоне говоримо з Валентиною Клименко, мистецтвознавицею, знавчинею українського авангарду.

Подкаст створено командою Kult: Podcast на замовлення Суспільного. Автори та ведучі: літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко.

Нові подкасти

Популярне цього тижня