Тема Історія

Давні міста

Епізодів: 9

Слухати
Підписатись

Подкаст "Давні міста" — це спроба подивитись на життя давніх історичних міст України очима звичайної людини. Прості відповіді на прості запитання. Як ця людина народжувалась і помирала? Які були можливості кар’єрного росту? Якими були вулиці і будинки? Яким був одяг та посуд? Усе це з’ясовуємо за допомогою коментарів експертів, оздоблюємо фрагментами наукових статей та монографій і подаємо у приємному, м’якому звуці.

Перший сезон присвячено княжому Києву Х-ХІІІ ст.
Незмінний автор ідей та ведучий – Павло Нечитайло.
Обкладинку створив – Михайло Скоп.
Шрифт Kyiv Type – Дмитро Растворцев.
Звукорежисерка – Яніна Шпачинська.
Репортерка – Аліна Туришин.
Диктор – Роман Кріль.

Слухайте у додатку

Епізоди 9

  • 49 хвилин
  • 5 жовтня
Давні міста

Христянство у княжому Києві

Звідки походить історія про проповідь апостола Андрія на київських кручах? Чи здивувалися б сучасні кияни, якби потрапили у князівські храми? Чи є сліди київських християн до часів Володимира?

Розповідає Тимур Бобровський, кандидат історичних наук, дослідник археології Русі у дев’ятому випуску подкасту "Давні міста". Автор та ведучий – Павло Нечитайло, звукорежисер – Яна Шпачинська, репортерка – Аліна Туришин, диктор – Роман Кріль.

  • 46 хвилин
  • 5 жовтня
Давні міста

Річки давнього Києва і перша техногенна катастрофа

Де кияни брали воду для пиття і приготування їжі? Скільки джерел і річок протікало крізь давній Поділ і куди вони поділися? Як вода сформувала вуличну мережу давнього Києва? Чому Поділ називають “давньоруськими помпеями”?

Розповідає завідувач сектору археології у Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" Сергій Тараненко та спелеолог Кирило Степанець у 7 випуску подкасту "Давні міста". Автора та ведучий – Павло Нечитайло.

  • 31 хвилина
  • 5 жовтня
Давні міста

Кладовища Давнього Києва: як ховали язичників та християн

Де знаходяться найбільші поховання давнього Києва? Чому люди ховали померлих саме на холмах і горах? Чи були у самому Києві кургани? Якими були поховальні обряди язичників? Кого знайшли у саркофазі Ярослава Мудрого? Скільки жили довгожителі середньовічного Києва?

Про те, як змінювався процес поховання крізь століття і особливості життя та смерті давніх киян у сьомому випуску подкасту "Давні міста". Автор та ведучий – Павло Нечитайло. Коментують – науковці Олександра Козак і Всеволод Івакін. Обкладинку створив Михайло Скоп.

  • 48 хвилин
  • 5 жовтня
Давні міста

Чому гривню носили на шиї? Історія українського одягу

Як розвивалася давня київська мода? Якими були найпопулярніші елементи одягу? Чому гривні носили на шиї? Яке місто було столицею давньої моди? Чи існувала спідня білизна у давніх киян?

Про одяг давньої столиці, загальноєвропейські тенденції і особливо – про цікаві та незвичайні прикраси давніх киян у шостому випуску подкасту "Давні міста". Автор та ведучий – Павло Нечитайло. Коментує дослідниця Леся Ткачук. Обкладинку створив Михайло Скоп.

Популярне цього тижня