Тема История

Давні міста

Эпизодов: 9

Слушать
Подписаться

Подкаст "Давні міста" — это попытка посмотреть на жизнь древних исторических городов Украины глазами обычного человека. Простые ответы на простые вопросы. Как этот человек рождался и умирал? Какими были возможности карьерного роста? Какими были улицы и дома? Какой была одежда и посуда? Все это выясняем с помощью комментариев экспертов, украшаем фрагментами научных статей и монографий и подаем в приятном, мягком звуке.

Первый сезон посвящен княжескому Киеву Х-ХІІІ ст.
Бессменный автор идей и ведущий – Павел Нечитайло.
Обложку создал – Михаил Скоп.
Шрифт Kyiv Type – Дмитрий Растворцев.
Звукорежиссер – Янина Шпачинская.
Репортер – Алина Туришин.
Диктор – Роман Криль.

Слушайте в приложении

Эпизоды 9

  • 49 минут
  • 5 октября
Давні міста

Христянство у княжому Києві

Звідки походить історія про проповідь апостола Андрія на київських кручах? Чи здивувалися б сучасні кияни, якби потрапили у князівські храми? Чи є сліди київських християн до часів Володимира?

Розповідає Тимур Бобровський, кандидат історичних наук, дослідник археології Русі у дев’ятому випуску подкасту "Давні міста". Автор та ведучий – Павло Нечитайло, звукорежисер – Яна Шпачинська, репортерка – Аліна Туришин, диктор – Роман Кріль.

  • 46 минут
  • 5 октября
Давні міста

Річки давнього Києва і перша техногенна катастрофа

Де кияни брали воду для пиття і приготування їжі? Скільки джерел і річок протікало крізь давній Поділ і куди вони поділися? Як вода сформувала вуличну мережу давнього Києва? Чому Поділ називають “давньоруськими помпеями”?

Розповідає завідувач сектору археології у Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" Сергій Тараненко та спелеолог Кирило Степанець у 7 випуску подкасту "Давні міста". Автора та ведучий – Павло Нечитайло.

  • 31 минута
  • 5 октября
Давні міста

Кладовища Давнього Києва: як ховали язичників та християн

Де знаходяться найбільші поховання давнього Києва? Чому люди ховали померлих саме на холмах і горах? Чи були у самому Києві кургани? Якими були поховальні обряди язичників? Кого знайшли у саркофазі Ярослава Мудрого? Скільки жили довгожителі середньовічного Києва?

Про те, як змінювався процес поховання крізь століття і особливості життя та смерті давніх киян у сьомому випуску подкасту "Давні міста". Автор та ведучий – Павло Нечитайло. Коментують – науковці Олександра Козак і Всеволод Івакін. Обкладинку створив Михайло Скоп.

  • 48 минут
  • 5 октября
Давні міста

Чому гривню носили на шиї? Історія українського одягу

Як розвивалася давня київська мода? Якими були найпопулярніші елементи одягу? Чому гривні носили на шиї? Яке місто було столицею давньої моди? Чи існувала спідня білизна у давніх киян?

Про одяг давньої столиці, загальноєвропейські тенденції і особливо – про цікаві та незвичайні прикраси давніх киян у шостому випуску подкасту "Давні міста". Автор та ведучий – Павло Нечитайло. Коментує дослідниця Леся Ткачук. Обкладинку створив Михайло Скоп.

Новые подкасты

Популярно на этой неделе