Ринок вирішить?

видавець: Cedos
Епізодів: 21

Слухати
Підписатися

«Ринок вирішить?» – подкаст аналітичного центру Cedos, в якому Анастасія Боброва і Павло Федорів говорять про міста в сучасному світі. Чому громадський транспорт не їде? Кому потрібен торговий центр замість скверу? Де наше соціальне житло? Що таке урбаністика в Україні?

Ми розповідаємо, чому майбутнє міст залежить від політичних рішень, і як різні актори громадянського суспільства можуть на них впливати. Говоримо про житло і чому потрібно розвивати неприбутковий сектор оренди. Розбираємося, навіщо нам доступний громадський транспорт і як зробити українські міста безпечними.

Звук і монтаж: Катерина Бабич

Обкладинка: Ганна Іваненко

 Подкаст виходить в рамках Українського урбаністичного форуму за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля

Слухайте у додатку

Епізоди 21

  • 80 хвилин
  • 22 вересня 2021
Ринок вирішить?

#21 Квіти України

Що відбувається з будівлею «Квіти України»? Чому архітектурна спадщина у Києві незахищена? Що потрібно девелоперам: земля чи будівля? Чи можливий рівноправний діалог між інвестором та рештою громади? Які законопроекти впливають на ситуацію? Чи збереження фасаду є остаточною перемогою? Говоримо про ці та інші аспекти інвестиційної привабливості у бонусному епізоді нашого подкасту.

07:07 Про ситуацію з будівлею «Квіти України»: що сталося і чого чекати

31:00 Про законопроекти, вплив громади та збереження фасадів

45:00 Про девелопмент і місто

01:05 Київські антизабудовні ініціативи

Рекомендації: Статті: «Що таке скорочення міст і як воно відбувається в Україні?», «Що таке джентрифікація і чи є вона в Україні», «У глухому куті: чому модерністську архітектуру так важко захищати», глава «Мистецтво ренти» з книги Девіда Гарві «Бунтівні міста», запис події «Як реалізувати своє право на місто: презентація досліджень і дискусія»

Говорять:

Анастасія Боброва, керівниця Українського урбаністичного форуму

fb: https://www.facebook.com/anastasiia.bobrova/

Павло Федорів, аналітик Cedos

fb: https://www.facebook.com/pavlo.fedoriv

Тарас Грицюк, учасник ініціативи «Збережемо Квіти України», історик, проектний менеджер ГО «Інша Освіта», координатор програми «Мережа пам'яті»

  • 25 хвилин
  • 29 липня 2021
Ринок вирішить?

#20 Міське питання

Якщо ви давно хотіли послухати наш подкаст, але не знали, з чого почати, або ж зацікавлено роздумували, що ховається за назвою «Ринок вирішить?», то цей епізод для вас. Ми підсумовуємо, резюмуємо, ділимося враженнями, згадуємо цікаві моменти та робимо парні підбірки епізодів з обох сезонів. А ще - висловлюємо подяки! І тут не втримаємось: щиро дякуємо, що слухаєте, репостите, радите подругам і друзям, згадуєте на подіях, пишете відгуки, ставите запитання, лишаєте нам зірочки і сердечки. Ми з нетерпінням чекаємо наступного сезону! Бережіть себе, розширюйте знання про урбаністику і не забувайте про знак питання у назві нашого подкасту. До зустрічі!

Говорять:

Анастасія Боброва, керівниця Українського урбаністичного форуму

Павло Федорів, аналітик Cedos

Монтаж і звук: Катерина Бабич

  • 66 хвилин
  • 16 липня 2021
Ринок вирішить?

Кримінальне - це політичне?

З чого починається безпека в українських містах? Чи нагляд і контроль роблять їх захищенішими? Чим тернопільська муніципальна варта відрізняється від київської? Чи варто мерам міст та депутатам місцевих рад виділяти більше коштів на системи відеонагляду? Хто вирішує, що вважати злочином? Яких даних про безпеку нам не вистачає? Чи довіряють українці поліції?

Рекомендації: Епізод «Контроль чи захист: якими є безпечні міста?»  подкасту «Ринок вирішить», число журналу Спільне «Криміналізація соціальних проблем», книга Алекса Вітале «Кінець поліціювання» та рецензія Сергія Баглая на неї на сайті «Критика», звіт за дослідженням Cedos та Центру соціології права та кримінології «Дані про безпеку в Україні: обмеження відомчих показників і наявних підходів».

Анастасія Боброва, керівниця Українського урбаністичного форуму

fb: https://www.facebook.com/anastasiia.bobrova/

Павло Федорів, аналітик Cedos

fb: https://www.facebook.com/pavlo.fedoriv

Монтаж і звук: Катерина абич

  • 97 хвилин
  • 9 липня 2021
Ринок вирішить?

#18 Країна громад

Говоримо в епізоді про Краматорськ, Львів, Харків, Івано-Франківськ та українські села.  Для кого громади творять спільний простір? Куди простягаються кордони вашого двору? Навіщо знайомитись з сусідами? Як тепер розвиваються територіальні громади? До чого призведе їх укрупнення? Як на них вплине продаж землі? Що таке інтегрований розвиток? Як здійснюється міське просторове планування? Чи асоціюють себе мешканці з адміністративним районом, у якому проживають?

Рекомендації:  статті «Український ринок житла — створений державою неолібералізм?», «Приватизація житла в постсоціалістичних країнах: причина та передумови», «Розвиток кооперативних форм власності житла в Україні» на mistosite.org.ua, другий випуск CANactions Magazine «ЗЕМЛЯ», стаття «Державна регіональна політика: децентралізація нерівностей?» на cedos.org.ua, книга «The Poverty of Territorialism» by Andreas Faludi, книга Елінор Остром «Керування спільним. Еволюція інституцій колективної дії», статті за результатами дослідження громадотворення в Україні https://bit.ly/3AUmklx 

Анастасія Боброва, керівниця Українського урбаністичного форуму

Павло Федорів, аналітик Cedos

Монтаж і звук: Катерина Бабич

Нові подкасти

Популярне цього тижня