Аналітичний центр

видавець: Cedos
Епізодів: 23

Слухати
Підписатися

Подкаст про дослідження і роботу аналітичних центрів від Cedos. Скільки аналітиків потрібно, щоби переїхати в новий офіс? Чи можна довіряти результатам опитування, якщо вас не запитали? Як поєднувати декілька методів у дослідженні та що з цього вийде? Навіщо проводити фокус-групи та інтерв`ю, якщо існують кількісні опитування?

Подкаст виходить в рамках проєкту «Зміцнення організацій громадянського суспільства для підтримки реформ в Україні», що виконується за фінансової підтримки Програми Matra Королівства Нідерланди.

Слухайте у додатку

Епізоди 23

  • 37 хвилин
  • 17 січня
Аналітичний центр

#23 Потреба в житлі та житлові умови у Вінниці

Команда аналітичного центру Cedos провела дослідження потреб та житлових умов серед постійного населення та переселенства у місті Вінниця. Цей епіход присвячений вибраним результатам дослідження: директор Cedos Іван Вербицький та аналітикиня Єлизавета Хассай розмірковують про те, що є житловою потребою; чому будівництво нових квартир не може саме по собі вирішити житлову проблему; яка допомога потрібна тим, хто уже має житло у Вінниці? 

Посилання на дослідження https://cedos.org.ua/researches/potreba-v-zhytli-ta-zhytlovi-umovy-u-vinnyczi/ 

  • 57 хвилин
  • 30 грудня
Аналітичний центр

#21 Освітні втрати через війну: вимірювання і компенсація

Спочатку пандемія, а потім повномасштабна війна зупинили і ускладнили навчальний процес в Україні. Карантин, онлайн-навчання, повітряні тривоги, відключення світла і поганий зв’язок посилили вже наявні проблеми української системи освіти. Перерви в навчанні зумовлюють освітні втрати, критичні для засвоєння нових знань і навичок. У довшій перспективі вони можуть мати значний вплив як на індивідуальні можливості реалізувати свій людський потенціал, так і перспективи на рівні суспільства: розвиток людського капіталу, ринок праці, інновації і добробут. У групі більшого ризику перебувають діти, які і раніше належали до вразливих категорій. Освітні втрати можуть загострити і посилити вже наявні освітні нерівності: між містом і селом, між більш і менш заможними родинами. Звідки виникають освітні втрати, як їх вимірювати і як давати з ними раду, говорять директор Cedos Іван Вербицький і аналітикиня Юлія Назаренко.

Посилання на дослідження:

https://cedos.org.ua/researches/osvitni-vtraty-pidhody-do-vymiryuvannya-ta-kompensacziyi/ 

  • 59 хвилин
  • 25 листопада
Аналітичний центр

#20 Життя протягом шести місяців війни: результати дослідження

Від початку повномасштабного вторгнення аналітичний центр Cedoc проводить дослідження досвідів переживання війни. У цьому епізоді директор Cedos Іван Вербицький, аналітикиня Наталія Ломоносова та координатора третьої хвилі дослідження, Олена Сирбу, обговорюють його результати.

08:00 Методологія дослідження

16:30 Побут та дозвілля в умовах війни

23:30 Тривоги, турботи та важливі події

27:00 Спілкування та довіра

33:30 Зайнятість та економічне благополуччя

42:30 Емоції та способи самопідтримки

48:24 Як війна вплинула на цінності та погляди

Читайте повний звіт за результатами дослідження за посиланням «Шість місяців повномасштабної війни в Україні: думки, переживання, дії»

  • 62 хвилини
  • 4 листопада
Аналітичний центр

#19 Одна квартира на 80 людей

До початку повномасштабної війни в Україні існувало два фонди житла, для людей у складних життєвих обставинах – фонд житла соціального призначення і фонд житла тимчасового призначення. Попри те, що обидва цих фонди з’явилися “на папері” ще в середині 2000-х років, вони так і не запрацювали повноцінно. У січні 2021 року в Україні було лише 1098 квартир соціального житла і 1997 квартир тимчасового житла. За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), станом на вересень 2022 року, в Україні близько 6,2 мільйонів людей стали внутрішньо переміщеними особами. Більшість з них змогли орендувати житло самостійно або зупинилися у знайомих чи рідних. Проте, близько 4% досі проживають у колективних центрах, тобто переобладнаних у житло школах, спортзалах чи інших приміщеннях. Це близько 248 тисяч людей, які досі не мають постійного та комфортного даху над головою. Навіть якби можна було задіяти усі наявні квартири з фондів соціального і тимчасового житла, на 1 квартиру, все одно, претендувало би 80 людей. Однак, навіть це не є можливим сьогодні, адже значна частина цих житлових фондів залишилася на тимчасово окупованих територіях або місцях поблизу яких ведуться активні воєнні дії. Крім цього, і до війни вакантного житла у цих фондах майже не було.

Слухайте про те, як війна вплинула на сферу житла, як працюють фонди соціального і тимчасового житла в Україні, яким може бути майбутнє житлової політики в Україні і що для цього потрібно зробити.

00:00 Соціальне та тимчасове житло в Україні

18:30 Адміністрування та облік житлових фондів

32:10 Тимчасове постійне житло

39:00 Якою є потреба у соціальному житлі сьогодні

49:00 Що робити?

Соціальне, тимчасове і кризове житло: з чим Україна зустріла повномасштабну війну, https://cedos.org.ua/researches/soczialne-tymchasove-i-kryzove-zhytlo/

В очікуванні зими: як живеться переселенцям у модульних містечках Львова, https://lb.ua/society/2022/10/16/532576_ochikuvanni_zimi_yak_zhivetsya.html

Нові подкасти

Популярне цього тижня