Всі епізоди "Три хвилини здоров’я"

Осінь та вітамінки

 • Здоров'я
 • 3 хвилини
 • 22 серпня 2022

Слухати

Ви пам'ятаєте, що я у минулому подкасті пообіцяла повернутися до питання вітамінів, бо воно дуже важливе. З одного боку, ми регулярно отримуємо меньше ніж треба важливих вітамінів, з іншого боку, виробники нав'язують нам зовсім непотрібні.

Спочатку про непотрібні. Увага - вітамінів А, Б6, Е і Це ми отримуємо більш ніж достатньо майже з будь-якої щоденної їжі. Не купуйте їх в аптеках!

Тепер про потрібні. Пам'ятаєте, я говорила минулого разу, що нам не вистачає таких вітамінів – Д, Б12 та К2, омега-3 ненасичених жирних кислот, магній та калій.

Оскільки на слух цей перелік неможливо запам'ятати, то в описі подкаст я розмістила його плюс інформацію, в яких продуктах харчування ці вітаміни можна знайти.

=====

Вітамін В12 покращує склад крові та роботу мозку. Можете знайти цей вітамін у продуктах тваринного походження м'ясі, рибі, яйцях. На жаль, дефіцит цей вітамін зростає після 40 років.

Обов'язково намагайтеся отримувати достатньо омега-3, вживаючи лосось, сардини або анчоуси. Сьогодні люди споживають у 25 разів більше жирів омега-6, ніж омега-3, що збільшує запалення в організмі та підвищує ризик розвитку пов'язаних із цим захворювань. Видається марним вживати пігулки риб'ячого жиру, які не приносять жодної користі.

Вітамін К2, або менахінон, у формі MК-7 відіграє найважливішу роль у процесі побудови кісток, зменшує ризик виникнення раку простати. Нестача вітаміну К2 провокує жовчнокам'яна хвороба, розбалансування функціонування ШКТ, застосування антибіотиків. Дорослій людині потрібно за добу отримувати 100 мкг вітаміну К2, а після 50 років дозу можна збільшити до 200 мкг. Вітамін К2 у великій кількості міститься у ферментованих продуктах (натто, квашена капуста).

Магній допомагає регулювати кров'яний тиск, сприяє засвоєнню кальцію, контролює рівень глюкози у крові. Щоб запобігти дефіциту магнію, їжте продукти, багаті на магній, такі як водорості, мигдаль, авокадо, банани, квасоля, насіння гарбуза, тофу, соєве молоко, цілісні зерна і темно-зелені листові овочі.

Калій підтримує артеріальний тиск та знижує ризик інсульту. Джерелом калію є банан, солодка картопля, мангольд, квасоля та сочевиця.

=======

Приєднуйтесь до "Харчової Паузи" 28 cерпня 2022 року: https://bit.ly/Pauza_Persiya

=======

Пошліть це повідомлення своїм друзям:

Привіт! Послухай подкаст “Осінь та вітамінки”!

Подкаст дуже класний - він про здоровʼя, виходить кожень день і триває всього три хвилини. https://bit.ly/Anchor_Persiya

Як слухати на всіляких платформах написано тут https://bit.ly/Liya_Pertsiya_Podcast

=======

(с) Музика з сайту Pixabay. Автор Coma-Media

Теги


Слухайте у додатку

Три хвилини здоров’я: інші епізоди

 • 6 хвилин
 • 1 день тому
Три хвилини здоров’я

Дофамінове покоління

Ми вже говорили про дофамін. У эпізодах номери сорок, шістдесят два, та дев’яносто шість. І повернемося до нього ще не раз. Тому що цей гормон є одним із вкрай важливих для нашого існування. Без нього ми буквально перетворюємося на роботів - як було сказано вище - без майбутнього. Без нього ми, найімовірніше, просто помремо.

 

 • 2 хвилини
 • 3 дні тому
Три хвилини здоров’я

32 (141) Вільний час для щастя

Скажіть, скільки особисто вам потрібно часу для щастя? На що вам бракує зазвичай часу щодня?

У 2018 році вчені з двох іменитих американських університетів провели дослідження за участю понад тридцяти п'яти тисяч людей, щоб зрозуміти скільки нам потрібно вільного часу, щоб відчути задоволення життям.

А де же їх взяти? Слухайте в епизоді!

 • 3 хвилини
 • 23 березня
Три хвилини здоров’я

31 (140) Посмішка Будди

☆☆☆☆☆ Поставте нам 5 зірочок ☆☆☆☆☆

Думаю, що ви стикалися з людьми, у яких на обличчі начебто застиг певний вираз. У наших краях часто зустрічається маска невдоволення. На жаль. 

Так от, фраза "у нього все на обличчі написано" має фізіологічне пояснення. 

Експерименти показали, що якщо механічно посміхатися, піднімати чи опускати брови, морщити ніс, можна змінити свій емоційний стан на краще. Сьогодні ми хочемо поділитися з вами дуже простою вправою, яка швидко і без особливих зусиль допоможе вам змінити свій настрій. Вона називається "Посмішка Будди". 

 • 2 хвилини
 • 21 березня
Три хвилини здоров’я

30 (139) Третина вашої тарілки

Один мій приятель шукав рецепт, як постійно залишатися у формі. Його задовбало набирати і скидати вагу щокварталу. Одного разу він повернувся з поїздки Індією цілком щасливим - "Я знайшов універсальну формулу!" Один учитель сказав мені “Їж, що хочеш, але клади у тарілку на третину менше за ту порцію, що з'їдав раніше!”

І з того часу цей мій приятель у чудовій формі.

А що, так можна було, запитаєте ви!? Так можна. Але цей шлях не пов'язаний із їжею. Він пов'язаний із стилем життя.

!Докладніше слухайте у подкасті!

Нові подкасти

Популярне цього тижня