Тема История

Як ми вижили

Эпизодов: 15

Слушать
Подписаться

Подкаст об истории советских массовых депортаций из Западной Украины в 1944-1953 гг. Что помнят те, кого лишили родных домов и в товарных вагонах вывезли в Сибирь, на Дальний Восток и в Среднюю Азию? Мы разыскали людей, согласившихся поделиться своими историями. Вас ждут 10 эпизодов о жизни депортированных. Это воспоминания о том, как они преодолевали холод и голод, получали образование, сохраняли свои традиции и, наконец, возвращались домой. Некоторые из них впервые решились рассказать о своем опыте...
Подкаст создан общественной организацией "Після тиші" по заказу Суспільне

Слушайте в приложении

Эпизоды 15

  • 49 минут
  • 4 дня назад
Як ми вижили

Велика могила

Що відомо про ув'язнених з України у нацистських концтаборах? Яким було їхнє повсякденне життя? Чому у меморіалах на місцях колишніх концтаборів досі немає українських експозицій?

Свою історію розповідає Олександра Грушко, колишня ув'язнена концтабору Аушвіц. Вона потрапила туди у 19-річному віці. Експерти: Тетяна Пастушенко та Павло Худіш, які досліджують українські сюжети в історії нацистських концтаборів.  Подкаст створено громадською організацією «Після тиші» у співпраці з Суспільним та за підтримки проєкту «Мережа памʼяті».

  • 63 минуты
  • 19 января
Як ми вижили

Дитинство в окупації та після неї

Люди, які пережили Другу світову війну, відчували її наслідки ще задовго після 1945-го. Чому їх і надалі переслідував голод та страх репресій? Як вони згадують свої зустрічі з радянськими партизанами, червоноармійцями, українськими націоналістами, німецькими військовополоненими?

Свої історії оповідають Тетяна Сукоркіна, Ольга Царюк, Іван Зосименко, Віра-Аделаїда Дубик, Костянтин Бондарчук, Марія Захарова, Ольга Токарська, Володимир Тиченок. Експерти: Тетяна Пастушенко та Карел Беркгоф, які тривалий час досліджують воєнні події в Україні. Подкаст створено громадською організацією «Після тиші» у співпраці з Суспільним та за підтримки проєкту «Мережа памʼяті».

  • 73 минуты
  • 11 января
Як ми вижили

Дитинство в окупації

Як запам'яталась Друга світова війна поколінню наших дідусів і бабусь? Яким було їхнє життя під нацистською окупацією? 

Свої історії оповідають Тетяна Сукоркіна, Ольга Царюк, Іван Зосименко, Віра-Аделаїда Дубик, Костянтин Бондарчук, Марія Захарова, Ольга Токарська, Надія Давидюк, Володимир Тиченок, які під час Другої світової війни були дітьми або підлітками.

Експерти: Тетяна Пастушенко та Карел Беркгоф, які тривалий час досліджують воєнні події в Україні. Подкаст створено громадською організацією «Після тиші» у співпраці з Суспільним та за підтримки проєкту «Мережа памʼяті».

  • 3 минуты
  • 28 декабря
Як ми вижили

Як ми вижили 2 сезон. Трейлер

Подкаст про українські досвіди Другої світової війни. Ми зустрілися з тими, хто були тоді дітьми або підлітками, щоб вони поділилися своїми спогадами. На вас чекають 8 епізодів про життя в умовах нацистської окупації та після неї, Голокост, примусову працю, концтабірне повсякдення, спалені села. 

Подкаст створено громадською організацією «Після тиші» (https://www.facebook.com/aftersilencengo https://www.instagram.com/aftersilencengo) у співпраці з Суспільним та за підтримки проєкту «Мережа памʼяті» (https://www.facebook.com/connectingmemory ).

Новые подкасты

Популярно на этой неделе