Всі епізоди "Температура — нормальна!"

Всі хвороби від нервів? Говоримо про психосоматику з неврологом Олександрою Щебет

 • Здоров'я
 • 36 хвилин
 • 19 вересня 2020

Слухати

В гостях

 • Олександра Щебет

  невролог
Слухайте у додатку

Температура — нормальна!: інші епізоди

 • 43 хвилини
 • 7 жовтня
Температура — нормальна!

Обережно! Дуже смачний подкаст. Або трохи про здорове харчування восени

Деякі люди з настанням осені дивляться в бік вітамінів у пігулках. А дарма! Бо осіннє меню — це просто скарб для тих, хто хоче харчуватись смачно, збалансовано та різноманітно. З біологинею та популяризаторкою здорового способу життя без надриву, але з задоволенням Даркою Озерною Ми обговорили таке: Як виглядає ідеальне осіннє меню? Що варто терміново вполювати зараз на ринках? Що таке лопатки та Стрийський Ясь?  Який традиційний грецький пиріг може стати оздобою українського осіннього стола? Чому вам точно варто приготувати Яворівський пиріг не лише з міркувань смаку, але й здоров'я?  Важливо: краще слухати не на голодний шлунок!
 • 43 хвилини
 • 27 вересня
Температура — нормальна!

Ваш зір занадто цінний, щоб вірити дезінформації про здоров'я очей. Розмова з офтальмологом

Наскільки якість нашого життя залежить від якості нашого зору, розумієш, тільки коли зір починає псуватись. Попри розвиток медицини та науки, на побутовому рівні, ми й досі віримо в міфи щодо здоров'я наших очей. Деякі з цих міфів можуть серйозно нашкодити.  Наприклад, деякі люди і досі вважають, що не варто одягати дітям окуляри, нібито це лише погіршить їхній зір. Лікарка-офтальмолог Леся Лисиця каже, що це не тільки не відповідає дійсності, але й навпаки призводить до погіршення зору, а ще є причиною того, що діти гірше вчаться в школі, почуваються менш впевнено, а іноді навіть не розуміють повною мірою, як виглядає обличчя матері. В цьому подкасті ми також обговорили таке: чому морква та чорниця - це корисно, але не лікує вашу короткозорість; чому найкраща гімнастика для очей - прогулянка в парку? чому книжка та гаджет за певних умов можуть бути однаково шкідливими для ваших очей? як часто діти потребують огляду офтальмолога? чи потрібна вам лазерна корекція зору і наскільки безпечна ця процедура? чи високий рівень міопії означає, що жінка не може народити дитину фізіологічно? (спойлер - ні); як фотографування дітей зі спалахом допоможе діагностувати онкологічне захворювання очей. 
 • 34 хвилини
 • 1 вересня
Температура — нормальна!

Хочеш допомогти воїну — здай кров. Ось що про це потрібно знати

Коли почалися повідомлення про контрнаступ на Херсоні, всі відразу подумали про кавуни. Але, на жаль, подумати краще про донацію крові. Якщо ви думаєте, що здавати кров — це не про вас. То, можливо, цей подкаст переконає вас у зворотному. Разом з засновницею організації Донор.UA Іриною Славінською ми поговорили про: міфи щодо донації крові; як підготуватися до здачі крові; чому сама процедура зовсім не страшна і довше ви будете заповнювати анкети; чому система донації крові потребувала реформування в Україні? що ускладнює війна? чому здавати кров — це корисно? Також залишаємо корисні посилання. Щоб стати донором, ви можете зареєструватись https://account.donor.ua/register?utm_source=podcast&utm_campaign=up_donorua&fbclid=IwAR0130OwPBCkDKF2nk-stbKybfQoJtM0JzAs2PI4DUQQiSSFxyKXdViMIco (тут. ) А https://phc.org.ua/promociya-zdorovya/donorstvo-krovi-ta-ii-komponentiv/dlya-donoriv (тут), перелік протипоказів від Центру громадського здоров'я. Відразу спростуємо небезпечний міф. Як https://www.facebook.com/dr.ChernenkoIvan/posts/pfbid0d5N2oPwEPztKbJdud7URrpinHKfNeJCKgd3WWZnTA2a47UkMkEe1R6kskiBwjriwl (пише )лікар-анестезіолог Іван Черненко, якщо ви колись хворіли на гепатит А, то ви можете здавати кров. Просто після хвороби має пройти певний час, а саме — 1 рік після одужання.  
 • 27 хвилин
 • 23 серпня
Температура — нормальна!

Що робити при ядерній небезпеці і які дії мають сенс? Говоримо з експертками

Старий жарт “При ядерній небезпеці варто замотатись в простирадло та повзти в бік кладовища” — виник в радянські часи. І як багато що з того часу — не зовсім правда. Те, як вплине на вас ядерна катастрофа, залежить від багатьох факторів, які важко передбачити. Наприклад: як далеко ви знаходитесь від місця аварії? які масштаби аварії? яка потужність ядерної зброї (якщо її все ж таки застосують)? куди дмухає вітер? Тому є банальні правила, які в деяких (!) випадках можуть підвищити не лише ваші шанси на виживання, але й на довге життя.  Про це ми й поговорили з радібіологинями Катериною Шавановою та Оленою Паренюк

Нові подкасти

Популярне цього тижня