Тема Історія

Як ми вижили

Епізодів: 15

Слухати
Підписатися

Подкаст про історію радянських масових депортацій із Західної України у 1944-1953 роках. Що пам’ятають ті, кого позбавили рідних домівок та у товарних вагонах вивезли до Сибіру, Далекого Сходу та Середньої Азії? Ми розшукали людей, які погодилися поділитися своїми історіями. На вас чекають 10 епізодів про життя депортованих. Це спогади про те, як вони долали холод і голод, здобували освіту, зберігали свої традиції та врешті поверталися додому. Дехто з них вперше наважився розповісти про свій досвід...
Подкаст створено громадською організацією "Після тиші" на замовлення Суспільного.

Слухайте у додатку

Епізоди 15

  • 49 хвилин
  • 3 дні тому
Як ми вижили

Велика могила

Що відомо про ув'язнених з України у нацистських концтаборах? Яким було їхнє повсякденне життя? Чому у меморіалах на місцях колишніх концтаборів досі немає українських експозицій?

Свою історію розповідає Олександра Грушко, колишня ув'язнена концтабору Аушвіц. Вона потрапила туди у 19-річному віці. Експерти: Тетяна Пастушенко та Павло Худіш, які досліджують українські сюжети в історії нацистських концтаборів.  Подкаст створено громадською організацією «Після тиші» у співпраці з Суспільним та за підтримки проєкту «Мережа памʼяті».

  • 63 хвилини
  • 19 січня
Як ми вижили

Дитинство в окупації та після неї

Люди, які пережили Другу світову війну, відчували її наслідки ще задовго після 1945-го. Чому їх і надалі переслідував голод та страх репресій? Як вони згадують свої зустрічі з радянськими партизанами, червоноармійцями, українськими націоналістами, німецькими військовополоненими?

Свої історії оповідають Тетяна Сукоркіна, Ольга Царюк, Іван Зосименко, Віра-Аделаїда Дубик, Костянтин Бондарчук, Марія Захарова, Ольга Токарська, Володимир Тиченок. Експерти: Тетяна Пастушенко та Карел Беркгоф, які тривалий час досліджують воєнні події в Україні. Подкаст створено громадською організацією «Після тиші» у співпраці з Суспільним та за підтримки проєкту «Мережа памʼяті».

  • 73 хвилини
  • 11 січня
Як ми вижили

Дитинство в окупації

Як запам'яталась Друга світова війна поколінню наших дідусів і бабусь? Яким було їхнє життя під нацистською окупацією? 

Свої історії оповідають Тетяна Сукоркіна, Ольга Царюк, Іван Зосименко, Віра-Аделаїда Дубик, Костянтин Бондарчук, Марія Захарова, Ольга Токарська, Надія Давидюк, Володимир Тиченок, які під час Другої світової війни були дітьми або підлітками.

Експерти: Тетяна Пастушенко та Карел Беркгоф, які тривалий час досліджують воєнні події в Україні. Подкаст створено громадською організацією «Після тиші» у співпраці з Суспільним та за підтримки проєкту «Мережа памʼяті».

  • 3 хвилини
  • 28 грудня
Як ми вижили

Як ми вижили 2 сезон. Трейлер

Подкаст про українські досвіди Другої світової війни. Ми зустрілися з тими, хто були тоді дітьми або підлітками, щоб вони поділилися своїми спогадами. На вас чекають 8 епізодів про життя в умовах нацистської окупації та після неї, Голокост, примусову працю, концтабірне повсякдення, спалені села.

Подкаст створено громадською організацією «Після тиші» (https://www.facebook.com/aftersilencengo https://www.instagram.com/aftersilencengo) у співпраці з Суспільним та за підтримки проєкту «Мережа памʼяті» (https://www.facebook.com/connectingmemory ).

Нові подкасти

Популярне цього тижня