poster

Олексій Капуста

Автор подкасту Українські винні історії

Подкасти


Епізоди 17

  • 17 хвилин
  • 12 травня
Українські винні історії

№17. Що пили батьки-засновники УНР?

МОЯ ЕЛЕКТРОННА ПОШТА: o.kapusta@me.com


Якось я робив подкаст про те, що пили батьки-засновники американської демократії. Але в нас є свої,  визначні постаті, про питні вподобання яких ми майже нічого не знаємо. Тож сьогодні будемо говорити, у яких стосунках з алкоголем були видатні політики, що на початку 20 століття будували Українську державу.


  • 15 хвилин
  • 10 березня
Українські винні історії

16. Про стосунки Лесі Українки з вином

Який образ Лесі Українки створювали нам підручники з літератури радянської доби? Нещасна хвора жінка, яка майже не вставала з ліжка. А що як я скажу, що Леся Українка любила подорожувати, модно вдягатися, їсти вишукані страви та пити шляхетні напої? Сьогодні поговоримо про її стосунки з вином.

  • 16 хвилин
  • 15 січня
Українські винні історії

15. Болгарські колоністи в Українській Бессарабії

МОЯ ЕЛЕКТРОННА ПОШТА: o.kapusta@me.com

Болгарія – не найпопулярніша точка на винній мапі світу. Тим не менш, у цій країні люблять вино та шанують виноробні традиції. М'який балканський клімат дозволяє вирощувати винні сорти винограду й робити насичені цікаві вина. Але ми сьогодні говоримо не про саму Болгарію, а про її колонії у Південній Бессарабії. Так вже вийшло, що сюди одного разу приїхали болгарські поселенці й перетворили занедбані степові землі на квітучу винну оазу.

  • 15 хвилин
  • 29 жовтня
Українські винні історії

14. Вино у житті Леся Курбаса

МОЯ ЕЛЕКТРОННА ПОШТА: o.kapusta@me.com

Не знаю, як для вас, друзі, а для мене вино й театр тісно пов'язані. Ідеш в антракті в буфет, береш келих, потягуєш до третього дзвонику, а далі – нова порція естетичного задоволення. І сьогодні я пропоную вирушити в минуле та зазирнути за лаштунки театру. Поговоримо про те, як зароджувався український театральний авангард 20-30-х та яку роль у цьому процесі відігравало вино. Але розповідати про всі театральні тусовки тієї епохи мені просто забракне часу. Тому візьмемо лише одну цікаву особистість, життя та творчість якої було тісно пов'язане з вином.

Тож наш сьогоднішній герой – це Лесь Курбас

Популярне цього тижня