Непростий і серйозний випуск про втрату близьких людей (і не тільки). Поговоримо про терапію горя, про те, що таке ускладнена втрата або ж розлад подовженого горювання. Ви дізнаєтеся про «анатомію» горя, про фази (хоча й умовні) терапевтичних втручань, про формування наративу пам'яті та про змістовний погляд у майбутнє. Хоча ця тема для України болісна та гостро актуальна — звернути на неї увагу й побачити важливий сенс треба обов'язково.
Цей випуск подкасту ми присвятили CFT — терапії сфокусованій на співчутті. Вона була розроблена для подолання труднощів із «дефективною» самооцінкою, обтяженою почуттями сорому та провини. Ви дізнаєтеся, чому самоспівчуття не тотожне «саможалінню», і чому іноді треба ставитися до себе... як до інших. Також ми зробимо спеціальну імагінативну вправу з «чуйним образом», а ще стане ясно, чому Саша — Ґендальф Рудий.
У цьому випуску (який ми із Сашею вважаємо чітким та лаконічним) вирішили поговорити про техніки асертивності. Це вміння задовольняти свої потреби й говорити «ні» у відкритий та ненасильницький спосіб. Ви дізнаєтеся, які дивні речі можуть загасити конфлікт у різних ситуаціях, почуєте про дві книги з асертивності та зрозумієте, навіщо тренуватися перед дзеркалом.
Цей випуск подкасту «Багатий внутрішній світ» продовжує тему злості. Як і обіцяли, ми говоримо про те, як за допомогою відносно простих технік можна контролювати надмірний гнів на різних етапах. Для цього ми пройдемося по «анатомії» злості, її зв'язку з іншими негативними (і не тільки) емоціями, а також про «стискання кулаків». Наприкінці ви дізнаєтеся, ким себе вважає Олександр Авдєєв, а прямо у цьому описі я маю вибачитися перед слухачами, бо перші десять хвилин подкасту мій голос буде трохи викривленим через експерименти із записом.