Тема Здоров'я

Температура — нормальна!

Епізодів: 48

Слухати
Підписатися

Подкаст від УП. Життя про наше здоров'я та про те, як не хворіти. А якщо хворіти, то правильно і без зайвої шкоди для організму.
Підписуйтесь на наш подкаст у додатках Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify та на інших платформах

Слухайте у додатку

Епізоди 48

  • 26 хвилин
  • 11 червня
Температура — нормальна!

Любий, все під контролем: як допомогти дитині впоратись з тривожністю?

Наші діти пережили важкі випробування. Хтось покинув улюблену домівку і школу. Хтось повинен адаптуватись в іншій країні. Хтось досі закриває вуха, коли чує звук літака, навіть якщо це небо в одній з мирних країн Європи. Як зрозуміти, що тривога наших дітей — це вже патологічний стан, який потребує втручання професіоналів — в першу чергу, психотерапевтів.

Про це ми поговорили з дитячим психологом Катериною Гольцберг.

З цього подкасту ви дізнаєтесь:
Як відрізнити тривогу від тривожного розладу?
Які ігри допомагають дітям краще адаптуватись до стресових ситуацій?
Що робити, якщо у дитини панічна атака?
Які фізичні прояви тривожності вас мають насторожити?
В яких випадках без консультації лікаря та лікування не обійтись?
Я повертаюсь в Україну: як знову звикнути до сирен?

  • 43 хвилини
  • 19 травня
Температура — нормальна!

Батьківство в умовах війни: як зрозуміти, що все робиш правильно. Розмова з психотерапевткою

“Мама дізнається про смерть друга родини, а дитина підходить і питає: “Мам, мам, а можна морозиво”?, – розповідає спостереження з життя жінок в Центрі біженців в Іспанії психотерапевтка Тася Осадча. Ви можете виїхати в безпечне місце, але війна не покидає нас. Наші діти перелякано реагують на звук літака, ми погано спимо та занадто легко дратуємось. Наш пригнічений емоційний стан зчитує дитина, а тати, які залишились в Україні, бояться, що діти їх просто забудуть. Ми поговорили з Тасею Осадчою про те, як дати цьому всьому раду. З цього подкасту ви дізнаєтесь: Наскільки великі шанси, що наші діти знову стануть поколінням “недолюблених дітей”? Спойлер – не такі вже і великі. Що робити, якщо немає сил на дуркування та звичну рутину? Я дозволяю занадто багато. Це може нашкодити дитині? Я боюсь заплакати перед дитиною. Чи настільки це погано? 
  • 40 хвилин
  • 30 квітня
Температура — нормальна!

Ми пережили травму. Тепер у нас всіх буде ПТСР? Розмова з психотерапевткою

Ще два місяці тому, абревіатура ПТСР багатьом з нас була невідома. А якщо і була відома, то ми асоціювали це з природними катастрофами та терористичними атаками.

Але тепер війна стала реальністю для нас всіх. Ми всі щось втратили, всі пережили страшний стрес вже 24 лютого, почувши звуки вибухів та побачивши стрічку новин.

Невже нас всіх тепер очікує ПТСР? Ні. Посттравматичний стресовий розлад розвине лише частина людей після травматичної події.

Що ж таке ПТСР? І як він проявляється? Про це ми поговорили з психотерапевткою Тасею Осадчою.

З цього подкасту ви дізнаєтесь: 
Що таке ПТСР? Чому наразі ви скоріше за все не маєте цього ускладнення. Які механізми появи цього розладу? Як він проявляється? Як допомогти собі та близькій людині?

  • 32 хвилини
  • 16 квітня
Температура — нормальна!

Хімічна атака. Що важливо знати цивільним

Повідомлення про те, що росія може застосувати хімічну зброю з'явилися буквально за декілька днів після початку повномасштабного вторгнення.

По суті, того, що вони це зроблять, чекали дуже давно. Тому, коли з'явилась новина в телеграм-каналі від полку Азов, що в Маріуполі скинули отруйну речовину, ця інформація відразу стала дуже резонансною, хоча не було відомо багато деталей. Перша думка, яка у всіх виникла – нервово-паралітичний газ зарин. Саме зарином росіяни бомбили Сирію. 

Про те, що могло статися в Маріуполі, а також про речовини, якими здійснюють хімічні атаки та як цивільним підвищити свої шанси на виживання, ми поговорили з хіміком-токсикологом, автором книги “Хімія повсякдення” Володимиром Саркісяном.

В цьому подкасті ви дізнаєтесь:
Про найбільш розповсюджені бойові отруйні речовини та їхню дію на організм;
Правила виживання для цивільних;
Які поради, на думку експерта, можуть лише нашкодити.

Автори і ведучі

Нові подкасти

Популярне цього тижня