Тема Культура

Kult: Podcast


Слухати
Підписатися

Авторський подкаст про культуру, літературу, філософію, мистецтво та політику від викладачів Києво-Могилянської академії, літературознавиці Тетяни Огаркової та філософа Володимира Єрмоленка. Розмови про культових авторів, культові явища та культові епохи. Кожен епізод присвячений або культовому авторові, або якомусь важливому явищу в історії культури. Мова подкасту — українська. Зараз триває 2-й сезон подкасту. Теми першого сезону: Бодлер, Камю, Пруст, Бовуар, Гете, Бронте, Кант, Август, Ренесанс, Бароко.

Подкаст також пропонує додатковий контент для його патронів: бонусні хвилини та бонусні епізоди: https://www.patreon.com/kultpodcast

Більше: https://www.facebook.com/kultpodcast

Слухайте у додатку

Епізоди 45

  • 55 хвилин
  • 9 серпня
Kult: Podcast

Ейдоси української культури

Зв'язок слова з землею; "ботанічність" погляду на світ; постійне повстання проти тиранії; "низова" політична культура; ключова роль жінок у культурі; здатність до переродження і проходження через смерть; циклічний погляд на час; Україна як вибір; сплав традиції та модерності; синтез розуму та емоції в концепті серця. -- Міркуємо про ейдоси (тобто повторювані образи, метафори, структури) української культури. Перша серія. -- Говорять літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко, викладачі Могилянки. -- Підтримати нас можна тут: patreon.com/kultpodcast -- 100% ваших донатів йдуть на допомогу військовим.
  • 48 хвилин
  • 1 серпня
Kult: Podcast

Сковорода: продовження

Сковорода - вчитель, мандрівник, філософ серця, українець, латинянин, психолог, давній грек, бароковий поет, передвісник романтизму, приклад для наслідування. Ми продовжуємо говорити про Григорія Сковороду. Гість подкасту "Культ" - відомий український філософ Тарас Лютий.

Слухайте також наш попередній випуск про Григорія Савича, з Андрієм Кулаковим: https://soundcloud.com/kultpodcast/skovoroda   

Підтримати нас можна на patreon.com/kultpodcast . Всі донати йдуть на купівлю важливих речей для військових та цивільних, які ми розвозимо в наших волонтерських поїздках Україною.

  • 51 хвилина
  • 25 липня
Kult: Podcast

Сюртероризм: війна і російська жорстокість

Сюртероризм – химерне поєднання тероризму та сюрреалізму. Одне з понять, яким ми можемо описати російську жорстокість, російську війну проти України та світу – і проти самої реальності. Сюртероризм ставить образ вище за реальність, марення вище за факти. Він також прагне не лише вбити, а й налякати. – Це серія "Мислити в темні часи" від подкасту "Культ". Розмова літературознавиці Тетяни Огаркової та філософа Володимира Єрмоленка. -- Підтримати нас можна на patreon.com/kultpodcast . Всі донати йдуть на купівлю важливих речей для військових та цивільних, які ми розвозимо в наших волонтерських поїздках Україною.
  • 52 хвилини
  • 18 липня
Kult: Podcast

Що таке суспільна угода?

Що таке суспільна угода? Коли з’явилося це поняття і чому? Які типи суспільних угод існують? Чим відрізняються концепції суспільних угод у ключових філософів, які розвивали цю ідею: Томаса Гоббса, Джона Локка та Жан-Жака Руссо? Яка суспільна угода потрібна Україні? Серія "Мислити в темні часи" від подкасту "Культ". Розмова філософів Володимира Єрмоленка та Вахтанґа Кебуладзе. -- Підтримати нас можна patreon.com/kultpodcast. Всі донати йдуть на купівлю важливих речей для військових та цивільних, які ми розвозимо в наших волонтерських поїздках Україною.

Популярне цього тижня